ETKİNLİK

Geek&Drink

Geekstra 15 Aralık 2014


Background
share close

Birkaç gündür sosyal medya hesaplarımız ve Facebook grubumuz üzerinden andık adını. Hatta sizlere de sorduk; var mı tahmininiz, nedir bu Geek&Drink? Anket açtık. Podcast midir? Bir geek buluşması mı? Bir etkinlik belki… Ya da hepsi birden!

Artık açıklama vakti geldi.

Geek&Drink uzun süredir planladığımız bir geek buluşmasının ismi olarak düşünüldü önce. Hayır sonradan vazgeçmedik. Okumaya devam edin. Site yazarları, okurları ve çevremizdeki diğer geeklerle her buluştuğumuzda bunu konuştuk. Sonra farkettik ki ne zaman buluşsak inceden ince alkolün de verdiği gevezelikle, geek muhabbetini biraz abartıyoruz, çok eğleniyoruz ve kendimizi güzel kafalarla kayıt cihazı başında podcast kaydederken buluyoruz. Hepsini harmanlamak ve konsepti sulandırmak en güzeli gibi geldi. GPod kayıtlarında oynadığımız “drinking game”, hani şu her küfürde bir shot içki cezası muhabbetini kendi başına bir podcast formatına dönüştürebiliriz dedik. Geek&Drink böyle çıktı. Durun hemen dellenmeyin. Sonuna kadar okuyun.

Geekstra yazarları olarak biraraya gelecek ve her Geek&Drink bölümünde farklı bir başlık üzerinden kendi listlerimizi birbirimizle ve sizlerle paylaşacaktık. “En İyi 20” listelerimizi sıralayabilmek için, her tur zar atarak sıramızı belirleyecek, listemizde bulunan isim, eğer diğerlerinin listesinde de bulunuyorsa onları birer shot içki ile cezalandıracaktık. Listemizdeki isim kimsede yoksa, cezalandırılan biz olacaktık. Konsept buydu. Hatta bu yeni Podcast serisinin ilk bölümünü kaydetmeyi bile başardık (16 Aralık salı günü yayında olacak). Peki podcast ile geek buluşması etkinliğini nasıl biraraya getirecektik?

Geek&Drink Buluşmaları

Bundan böyle iki ayda bir, Geek&Drink buluşmaları gerçekleşecek. Bazen bir yazarın evinde, belki bir okurun veya dinleyicinin malikanesinde, sevdiğimiz bir barda, hastası olduğumuz bir parkta, veya nefret ettiğimiz bir çay bahçesinde. Maksat bir araya gelip geek muhabbeti çevirmek ve bunu bir düzene koyabilmek. Her Geek&Drink Buluşması’nda, podcastlere katılmak isteyen bir kişi seçilecek ve bir sonraki Geek&Drink podcastinde listesiyle birlikte konuğumuz olacak. Bitti mi?

Bitmedi.

Ayrıca her podcast yayınının sonunda konuğumuz olan geek arkadaşımıza sürpriz bir hediyemiz olacak.

Dediğimiz gibi asıl maksat, biraraya gelip iki bira (3,5,8?) eşliğinde geek muhabbeti çevirebilmek; podcast, konuk, hediye işin tuzu biberi.

 

Var mısınız?

 

İlk Geek&Drink Podcast’i yayında (BURADA). İlk Geek&Drink Buluşması’nın tarihi ise bu Cuma çok yakında yine buradan ve sosyal medya hesaplarımızdan duyrulacak. Bu satırı hızlı hızlı okudunuz, anlamadınız. Tekrar okuyun. Heh.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip edin!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

 

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.