• Home
  • keyboard_arrow_right ETKİNLİK
  • keyboard_arrow_right METUCON 18.Yılını Kutluyor!

ETKİNLİK

METUCON 18.Yılını Kutluyor!

ExOblivione 9 Nisan 2014


Background
share close

Her ne kadar  “Con” lar konusunda (ingilizce convention kelimesi kısaltması) bir Amerika olmasak da Türkiye’de de iyi kalitede etkinlikler yapıldığına, daha iyisi için emek harcandığına her sene şahit oluyoruz. Eh ne demişler herşeyin bir başlangıcı vardır. Sonuçta Amerika’da da bugün imrendiğimiz San Diego Comic Con gibi etkinlikler bir günde oluşmadı.

metucon 2014

Türkiye’deki etkinliklerin önde gelenlerinden bir tanesi olan,ODTÜ Bilim Kurgu ve Fantezi Topluluğu’nun düzenlediği  METUCON bu sene 18. yılını kutluyor. Tam 18 yıl. Vay be. 19-20 Nisan tarihlerinde ODTÜ kampüsünde gerçekleşecek METUCON’un bu sene ki teması Punk olarak belirlenmiş. Peki METUCON’da katılımcıları neler bekliyor?

Buyrun kendileri anlatsın: “Yıllardır olduğu gibi bu senenin de temel etkinliği masaüstü rol yapma oyunları olan METUCON katılımcılarına çoğunluğu çeşitli Punk temalarıyla yazılmış D&D 3.5, Vampire the Masquarede gibi klasik oyunların yanısıra Little Fears, Paranoia, AD&D, Wraith The Oblivion’dan Pathfinder’a kadar geniş bir yelpazede oyun çeşitliliği sunuyor. Canlandırmalı rol yapma oyunları da şu an için planlananan 4 oyunla rol yapma oyunlarında farklı tat arayanlara hitap ediyor.

metucon3

Elbette ki METUCON yalnızca bunlarla sınırlı kalmıyor… Katılımcıların; kutu oyunları, masa üstü savaş oyunları, kart ve bilgisayar oyunu turnuvalarıyla gün boyu katılabilicekleri çok çeşitli etkinlikler ve bu etkinliklerden kazanabilecekleri çeşitli ödüller sunuyor. Bu etkinliklerin yanısıra indirimli kitap, çizgiroman, tişört, zar, figür standlarıyla da misafirlerine almayı planladıkları ürünlere indirimli fiyatlarla sahip olma imkanı sunuyor.

metucon2

Gündüz etkinlikleri masaüstü ve canlandırmalı oyunlar dışında tamamen ücretsiz olup, rol yapma oyunlarına katılmayı planlayanlar için ise bilet satış noktaları da çok yakında açıklanacak. Gün boyu süren eğlence akşam da bitmeyecek, artık bir klasik olan Kostümlü Parti’yle cumartesi gecesi eğlenmeye devam edilecek. Partinin ilerleyen saatlerinde de kostüm yarışması düzenlenecek. METUCON 18. yaşını kutluyor, üstelik Punk temasıyla. Bizce bu eğlenceyi kaçırmayın!”

METUCON ile ilgili olan biteni takip etmek için METUCON web sitesine gidebilir veya Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. METUCON’dan detayları bildirmeye devam edeceğiz.

 

Hadin

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.