Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

13. Cuma Dizi Oluyor!

13. Cuma (Friday the 13th) dendiğinde akıllara ilk olarak Jason Voorhees ve maskesi geliyor şüphesiz. Ardından çarpık ana/aile-oğul ilişkisi, Crystal Lake ve klasik teen slasher unsurları. 13. Cuma, biri 2009 yılında çekilen zayıf remake olmak üzere toplamda 9 filmden oluşan bir beyaz perde serisi. Hatta belki de 2001 yapımı Jason X ve 2003 yapımı Freddy vs. Jason’u da eklemek gerekir araya bir yerlere.

jason-x-freddie-vs-jason-friday-the-13th-2009

Paramount, serinin televizyona uyarlanması için kolları sıvamış şimdilerde. 1980 yapımı ilk filmin yönetmeni ve yazarı Seasn S. Cunningham’ı da projeye yapımcı olarak dahil etmişler ve senaryo aşamasına geçilmiş. Cunningham projede Emmett/Furla/Oasis Films ve Crystal Lake Entertainment ile birlikte çalışıyor.

Dizinin günümüzde geçeceği, Crystal Lake karakterlerinin Jason’un ve aile fertlerinin geri dönüşü ile boğuşacağı açıklandı. Ayrıca flashbacklerle, Jason’un farklı tarihlerdeki vukuatlarını izleme şansımız da olacak imiş.

sean-s-cunningham-friday-the-13th

Buarada teen slasher ve trivia sevenler için Sean S. Cunningham hakkında eğlenceli 1-2 detay bilgi:

  • 1984 yılında çekilen A Nightmare on the Elm Street filminde bir kovalamaca sahnesini yönetti.
  • Jason Goes to Hell: The Final Friday (1993), Jason X (2001) ve Freddy vs Jason (2003) projelerinde yapımcı olarak yer aldı.
  • Bu yıl bir mini web serisi olarak yayınlanmaya başlanan Jason Xmas’ın ilk iki bölümünün senaryolarını yazdı. (Meraklısına 10 bölüm olarak tasarlanan mini seriinin bu ilk iki bölümünü yazının sonuna iliştirdim)

Bir “ayrıca” parantezi de buraya açayım; Paramount, televizyon dizisinin dışında 2009’daki başarısız remake’i unutup seriyi yeniden reboot etmeye karar verdi. Yeni bir sinema filmi de yolda anlayacağınız. Yönetmen koltuğuna da V/H/S filminin yönetmeni David Bruckner oturtuldu. Paramount, Jason franchise’ının ölmesine izin vermeyecek gibi görünüyor.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
ROY HARPER, ARROW’DA…

Arrow'u seviyorum. Hani genel olarak okçular ve speedsterları seviyorum sanırım. Belki 'on sene Smallville izlemiş...

Spider-Man Kostümü Hakkında Detaylar

Bu haber de pek yeni sayılmaz ama şuracıkta dursun. Benim “gelmiş geçmiş en iyi Spider-Man...

Kapat