• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Age of Ultron ’un Ultron’u

FİLM

Age of Ultron ’un Ultron’u

R.ist.T.O. 22 Mart 2014


Background
share close

Marvel evrenini yakından takip etmeyenler için Ultron yabancı bir isim olabilir. Zaten Age of Ultron Avengers 2’nin konusu olarak duyurulduğunda bu konuyu bir süre tartıştık. Tabii Marvel Stüdyoları Marvel takipçilerinin bile çok yakınen ilgilenmediği Guardians of the Galaxy’yi filmleştireceklerini duyurduklarında Ultron konusu öyle ortada kalmıştı.

Ultron kim sorusu kısaca şöyle cevaplanabilir. Hank Pym tarafından geliştirilmiş yapay zeka sahibi adamantium’dan yapılma bir android. Tek farkı insanlığa hizmet etmesi için yaratılmışken insanlığı esir almaya çalışması.

Kevin Feige Movies.com ile Marvel Studios: Assembling a Universe belgeseli için yaptığı röportajda şunları söyledi.

geekstra_ultron_03

“henüz çekimlerine başlamadığımız için çok fazla şey göreceğinizi söyleyemem ama Marvel olarak evrenimizin nasıl genişlediğini anlamanızı sağlayacak kadar yeni görüntüler olacak”

Marvel Studios: Assembling a Universe belgeselini izedim. Çok beklenmedik, yeni, şaşırtıcı bir içerik sunmuyor ama yapım okadar büyük bir gaz veriyorki belgesel bittiğinde Mavele tapasınız geliyor, ölüp Marvel evreninde yeniden doğmayı diliyorsunuz.

geekstra_ultron_02

Ultron’u James Spader’ın seslendireceğini hepimiz biliyoruz ve Feige’ye göre Spader ve Whedon’un yaratacağ Ultron çok etkileyici olacak. Marvel’in her filminin aynı evrende geçiyor olması ve dolayısıyla tüm filmlerin birbirini etkiliyor olmasının ötesinde karakterlerin son filmlerinde yaşadıkları değişim ve gelişme (Ironman 3, Thor 2 vb…) Captain America Winter soldier ile bağlanacak ve sonuçlarını Avengers: Age of Ultron’da verecek.

Kevin Feige için her fazın bitiş ve başlangıç noktası bir Avengers filmi. Yani Avengers Age of Ultron ile 2.faz sona erecek ve 3.faz başlayacak. Bu söylem en azından bir iki Avengers filmi daha izleyeceğimiz anlamına geliyor muhtemelen zaten Feige Avengers’ın ne kadar geniş ve esnek bir kadroya sahip olduğundan sürekli bahsediyor. Kim bilir Avengers 3’te Black Panther, Ms Marvel, Herkül, Ares gibi karakterler de görebiliriz.

2013 San Diego Comicon’dan Avengers 2 Age of Ultron teaserını hatırlayalım.

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.