• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right GADGET
  • keyboard_arrow_right Akı Kapasitörü USB Araç Şarjı

FİLM

Akı Kapasitörü USB Araç Şarjı

kafkaesk 1 Ağustos 2014 2


Background
share close

bttf_usb

Başlığı atarken yoruldum yemin ediyorum. Görsellerden aslında tam olarak ne olduğu anlaşılıyor olmalı. USB ile şarj edebileceğiniz cihazlarınızı aracınızda, seyahatte rahat rahat şarj edebilmenize yarayan bir alet görüldüğü üzre. Asıl olayı ise Back to the Future (Geleceğe Dönüş) serisinin zamanda yolculuk aracı Akı Kapasitörü (Flux Capacitor) şeklinde tasarlanmış olması.

Geleceğe Dönüş serisinin en büyük hastalarındanım belki ve fakat arabam yok ulan! Kullanabileceğimi bilsem, gözümü kırpmadan almıştım. Evet biraz küçük ve evet akı kapasitörünün üzerinde normalde bulunan “disconnect capacitor drive before opening” ve “shield eyes from light” yazıları bu minyatür aletin üzerinde yok ama güzel yahu yine de.

$24.99’e ThinkGeek‘te satılıyor.

Not: Filmin farklı dublajlarında ve farklı çevirmenlerin elinden çıkma altyazılarında manyetik ışık kondansatörü ve flux (flaks?) kapasitörü/kondansatörü şeklinde de geçiyor [hatta zaman kapasitörü dahi denmiş!] fakat çocukluğumuzdan bildiğimiz ve sevdiğimiz orijinal çevirisi Akı Kapasitörü arkadaş!

Tagged as: .

Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 2 comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.