• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right Batman V Superman: Batman Kaç Yaşında?

FİLM

Batman V Superman: Batman Kaç Yaşında?

R.ist.T.O. 12 Ağustos 2014


Background
share close

Batman V Superman: Dawn of Justice filmi açıklandığından beri sürekli bir mikroskop altında. Eee tabii ilk defa DC’nin Trinity’sini aynı ekranda göreceğimiz bir film geliyor bizim gibi geeklerin über heyecanlı olması bence doğal karşılanmalı.

Tabii burada filmin yapımcıları ve geekler arasında yıllar boyu yaşanan ve sadece öznelerin değiştiği bir soru devreye giriyor.

“xxx böyle olur mu? Film ve karakterle dalga mı geçiyorsunuz?”
geekstra_batmanvsuperman_03

Batman rolünde Michael Keaton açıklandığında, Iron Man rolünde Robert Downey Jr açıklandığında, Joker rolünde Heath Ledger açıklandığında aynı durum tekrar tekrar yaşandı.

Batfleck açıklandığında da durum aynıydı. Hatta benim izlenimim Heath Ledger ve Robert Downey Jr. krizinden daha yoğun bir ayaklanma söz konusuydu ama film 2016 yılına ertelenince ve araya yıllar girince herkesin deşarj olduğu fakat hala aklının bir köşesinde “Ben Affleck Batman olmasın” isyanının anılarını taşıdığı bir zamana girdik.

Ben Affleck’in açıklanması sonrasında bir çok çarpıcı açıklama daha geldi. Lex Luthor’un Jesse Eisenberg tarafından oynanacak olması ve tabii ki Batman’in yaşlandırılacak olması gibi…

geekstra_batmanvsuperman_02

Evet bu yazımın konusu aslında iki kelime ile özetlenebilirdi ama canım sıkkın biraz uzatıyorum (son zamanlarda diğer yazılarımda da yaptığım gibi…). Ne kadar doğru (yani hamle olarak) ve hangi amaç için verilmiş karar olduğunu bilmiyoruz ama bildiğimiz ve yapımcı Michael Uslan tarafından da doğrulanmış (kesin bilgi!) olan Batman/Bruce Wayne’in 40’lı yaşlarının ortalarında olacağı.

Daha önce Man of Steel’da Metropolis’in Batman V Superman filminin bir ön hazırlığı için yıkılmış olabileceğinden de bahsettimdi. Bir sebep sonuç ilişkisi beklentisine girmiş olmakta hata etmediğimi var sayıyorum. Benim derdim her ne kadar filmler arası zaman gerçek zaman gibi geçmiyor olsa da hedef 2023 diyerekten DC film çıkış tarihlerini açıklamış bir dünyada şimdiden 40’larında olan bir “Batman’in yeri nerede?” diye sormaz mı bir insan?

geekstra_batmanvsuperman_04

Bir aktörün ömrünün sonuna kadar bir karakteri oynaması tabii ki söz konusu değil ama insan endişeleniyor iki film sonra yeni bir reboot mu gelecek? Zamanda yolculuk yapıp genç bir Bruce Wayne mi getirecekler 50’yaşınını yine Bolshoi balesiyle mi kutlayacak? Dick Greyson’un Batman olacağı bir gelecek için mi hazırlıyorlar bizi?

Sorular üstüne sorular… Sırf Batman’i 40’lı yaşında bir karakter olarak belirlediler diye…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.