• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right Dwayne "The Rock" Johnson Resmen Shazam’da!

FİLM

Dwayne "The Rock" Johnson Resmen Shazam’da!

R.ist.T.O. 22 Ağustos 2014


Background
share close

Daha önce paylaşmış olduğumuz haberlerde Dwayne Johnson’un bir DC projesinde yer alacağı ve sonrasında da bu projenin “Shazam” olabileceğini çıtlatmıştı.

Dwayne Johnson sonunda “Shazam” projesine dâhil olduğunu açıkladı. Associated Press’e henüz Shazam ve Black Adam arasında hangi karakteri oynayacağının net olmadığını ama Black Adam’ın biraz daha cazip geldiğini söylemiş.

Johnson’un adı teeee 2007 senesinden beri “Shazam” projesiyle birlikte anılıyordu. O zamanlar John August’un yazdığı senaryoyu Peter Segal’in yönetmesi planlanıyordu. Biraz daha küçük yaşlı izleyicileri hedeflediği sanılan proje “Speed Racer”ın vizyondaki başarısızlığı nedeniyle biraz daha “The Dark Knight” benzeri bir tona bürünmesi istenmiş.

geekstra_shazam_02

2009 senesinde Geoff Johns ve Billy Birch tarafından yeni bir senaryo yazılması istenmiş ve bu senaryo da 2013 senesine kadar pek yol alamamış. Segal, filmin gecikme sebeplerinin Superman’in yeniden WB’nin odağına gelmiş olmasında buluyor. Gerçi Justice League filminin açıklanmasıyla Shazam’ın da yapılacağı duyurulmuştu.

Johnson daha önce “Lobo” karakteri için planlanan bir film projesine dâhildi ama proje onaylanmamıştı. Shazam fanlarını yarı yolda bırakmayacağını ve bu rol için her şeyini ortaya koyacağını açıkladı.

Marvel’in tersine bir takım filmi olan “Justice League” üzerinden yeni karakterlerini tanıtıp sonrasında solo filmlere yönelecek olan WB/DC’nin “Justice League” filminde Shazam ve/veya Balck Adam’ı tanıtıp tanıtmayacakları henüz net değil. Geçtiğimiz haftalarda adsız olarak açıklanan çıkış tarihleri sonrası, bu ayın sonlarına doğru filmlerin de açıklanması bekleniyor.

geekstra_shazam_03

Kanımca Dwayne “The Rock” Johnson’un Black Adam’a daha uygun olacağını düşünüyorum. Anladığım kadarıyla daha çocuksu bir film olarak kurgulandığı sırada “Witch Mountain” kafası Dwayne Johnson’un Shazam olması mantıklı gelmiş olabilir. Fakat konsept “The Dark Knight” realizmine ve ciddiyetine doğru kayınca 10-15 yaşlarında bir çocuk olan Billy Batson’un dönüştüğü Shazam karakteri için biraz ağır kaçtığı düşünülmüş olabilir. En azından ben öyle düşünüyorum.

Umarım görmek istediğim acımasız ve kendi adalet anlayışını köküne kadar savunan bir Black Adam portresi çizilir. Büyük ihtimal yine PG13 reytingine oynayacaklarında çok gore gösteremeyecek bile olsalar da kafa kıran, adam yaran bir Black Adam olmasın mı? Olsun!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.