• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Edge of Tomorrow [Fragman]

FİLM

Edge of Tomorrow [Fragman]

kafkaesk 26 Mart 2014


Background
share close

edge-of-tomorrow

Güncellendi: Ve işte yeni fragman

 

Yeni Tom Cruise bilimkurgusu Edge of Tomorrow’un ikinci fragmanı bu gece yayınlanacak. Öncesinde 30 saniyelik bir tanıtım/teaser düştü alemlere. Onu buradan paylaşırım, izlememiş olanları burada daha önce paylaşmış olduğumuz ilk fragmana yönlendiririm diyordum ki filmle ilgili bir tanıtım yazısı girmediğimizi, ilk fragmanı yayınlamamış olduğumuzu farkettim. Oysa hatırlıyorum yahu, koyduk biz bu filmin tanıtımını buraya. Ya da ben yaşlanıyorum :/

Yönetmenliğini Doug Liman’ın yaptığı ve Tom Cruise, Emily Blunt, Charlotte Riley gibi isimlerin başrollerde yer aldığı bu şekilli bilimkurgumuzun konusu kısaca şöyle:

Yakın bir gelecekte Mimics adı verilen bir uzaylı yarışında kovan görünümlü uzaylılar amansız bir saldırı sonucu dünyayı ele geçirirler. Bir çok büyük şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümün eşiğinde bekletirler. Dünyada hiçbir ordu onların ne hızına, ne silahlarının gücüne ne de telepatik olarak emir verme ve uygulama güçlerine ulaşabilmektedir. Ancak artık, dünyadaki tüm bu ordular uzaylı sürüsüne karşı güçlerini birleştirmiştir ve ikinci bir şansları yoktur. Lt. Col. Bill Cage daha önce hiç savaşa girmemiş bir kumandandır. Bu görev onun için bir intihar görevinden başka birşey değildir. Cage dakikalar içerisinde öldürülür. Fakat ne kadar imkansız görünse de cehennem gibi bir günde uyanır ve tekrar tekrar ölüp ölüp dirilip savaşmaya zorlanır. Uzaylılarla direkt etkileşime girmesi, onu bir zaman döngüsünün içine sokmuştur (timeloop?!?!?). Fakat her geri dönüşünde Cage daha güçlü , daha zeki ve Mimic’lerle başa çıkabilir hale gelmektedir.

Bu yayınlanan ilk fragman:

Bu da yeni teaser:

Film 6 Haziran 2014’te “Yarının Sınırında” adıyla ülkemizde vizyona girecek.

Tagged as: .

Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.