Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Eli Roth’un Yeşil Cehennemi

Tarantino tarafından “Korku sinemasının geleceği” olarak adlandırılan Eli Roth’u Hostel ve Cabin Fever filmleri ile tanıyoruz. Senaryo yazarlığı, yönetmenlik, oyunculuk ve yapımcılık. Hepsi bu adamda var. Ben açıkcası Eli Roth’u pek sevmiyorum. Aşırı gore sahnelerin gücünü kullanarak “korku” filmi yapmaya çalışması ve bunun geleceğin korku sineması olarak adlandırılması can sıkıcı. Biliyoruz ki üstüste gelen gore sahnelerin arkasına sığınmadan, iyi bir konu ve sağlam gerilim ile birleşen korkuyu çekmek, korku sinemasında yenilik yapmak hala mümkün. The Conjuring, Insidious, Sinister gibi filmler bunun güzel örneklerini oluşturuyor. Eli Roth, en son bizimde sıkı takip ettiğimiz, 2.sezon duyurusu gelen,Netflix’in vampir, kurtadam dizisi Hemlock Grove’un yapımcılığını üstlenmişti. geekstra_hemlock-grove_cover

Peki sırada ne var? Roth şu an bir kaç projenin daha yapımcılığında yer alıyor. Yönetmenlik tarafında ise son filmi The Green Inferno’dan ilk fragman geldi.

greeninferno2

The Green Inferno, fragmandan da az çok çıkartabileceğiniz üzere ilk görüşte yamyamcılık temalı bir korku filmi. Fakat Eli Roth bleedingcool.com‘a film ile ilgili verdiği röportajda, filmin hikayesi ardında politik bir eleştirinin yattığından bahsediyor.

greeninferno3

The Green Inferno ile cep telefonları ve sosyal medyanın gücünü kullanarak tamamen hakim olmadıkları konularda bir şeyleri değiştirebileceklerini düşünen gençlere eleştirel bir bakış getirdiğini söyleyen Roth, bu gençlerin çoğunluğunun aslında uzaktan, konuya tam vakıf olmadan, iyice araştırmadan sadece kendilerini iyi hissetmek için retweet tuşuna bastıklarını düşünüyor. Filmde de bu düşüncenin peşinden gitmiş. Tabi Eli Roth sitilinde 🙂

greeninferno1

Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama insan yiyen yamyamlar üzerine bir filmi sırf politik eleştiri alt metni var diye bile izlemem abi. The Green Inferno 5 Eylül’de sinemalarda.

Hadin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Emanet Şehir, Bir Ankara Hikayesi

“Bize bu şehri emanet ettiler. Hangimiz Ankaralıyız? Hiçbirimiz. Emanete hıyanet edersen seni burdan kovarlar. Bu...

İskandinav Mitleri #1: Tanrılar ve Tanrıçalar

Mit, genellikle doğaüstü kişileri, eylemleri ya da olayları anlatan ve doğal ya da tarihsel olgular...

Kapat