• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Fantastic Four Reboot ’u Batman Begins, Iron Man Gibi Olacak??

FİLM

Fantastic Four Reboot ’u Batman Begins, Iron Man Gibi Olacak??

R.ist.T.O. 29 Mayıs 2014


Background
share close

geekstra_yeni-FF_04

Yeni Fantastic Four filmi ile ilgili yapılan açıklamalar (özellikle kadro) ardından film bayağı ağır taşa tutulduydu hatırlarsanız (zenci Human Torch mu olur len!!!).

Filmin yazar ve yapımcısı Simon Kinberg bu laflardan sıkılmış olmalı ki şöyle bir açıklama yapmış.

“Filmin tonu ilk defa Iron Man veya Batman Begins’i izlediğinizde hissettiğiniz özgünlüğü barındıracak. Ilk filmler kadar komik olmayacak tabii mizah unsuru yine var ama espirilerle donatılmış bir mizahtan ziyade karakterlerden gelen bir mizah unsuru olacak. Filmi komediden çok bir dram olarak tanımlamak daha doğru olur. Bana kalırsa Sam Raimi’nin ilk Spider Man’leri ve Chronicle arası bir sentez olacak.

geekstra_yeni-FF_03

“Çizgi roman hayranları ilk filmleri çok beğenmemişlerdi ve ben de pek hayranı değilim o filmlerin. Geçen yaz bana yeni Fantastic Four filmi konusunda geldiklerinde Fox’a nasıl bir film olmasını istediklerine bağlı olarak ilgili olabileceğimi söylemiştim ve bana Josh Trank ile konuşmamı söylediler.

“Josh Trank ile konuşma fırsatı bulduğumda Days of Future Past’in son sahnelerini çekiyorduk ve Josh’un yeni Fantastic Four ile ilgili çok net bir vizyonu vardı. İlk iki filmden çok farklıydı, daha ayağı yere basan, gerçekçi ve elde tutulur bir vizyondu. Onun yapmak istediği değişim ve olgunlaşma ögesi bana çok yenilikçi geldi.”

geekstra_yeni FF_01

Şimdi buna ne desek boş ama Fantastic Four’u bir ergenlik ve olgunlaşma hikayesi olarak hayal etmek biraz zor. Kadrodaki oyuncuların gençlik filmlerini aklınıza getirin ve Johnny Storm’un “lan yanıyorum! Hemen saralım aga!” değdiğini veya Reed Richards’ın “olm her tarafım uzuyor! Kızlar bana bayılacak!” dediğini hayal edin…

Abartıyorum tabii ama ne bileyim ne beklememiz gerektiğini bilemedim ve Simon Kinberg’ın açıklaması da filmin beklentilerini yükseltmek veya endişeleri yatıştırmak adına pek bir fayda etmediği kanısındayım.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.