• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Bizi Kötülükten Koru 29 Ağustos’ta Vizyonda

FİLM

Bizi Kötülükten Koru 29 Ağustos’ta Vizyonda

R.ist.T.O. 20 Ağustos 2014


Background
share close

DUFE_PSTR_tr

Eric Bana’nın son filmi Deliver us from Evil / Bizi Kötülükten Koru filminin ilk fragmanı Türkçe alt yazılı olarak yayımlandı.

Daha önce şuradan filmi kısaca tanıtmıştık.

 

BİZİ KÖTÜDEN KORU

“DELIVER US FROM EVIL”

 

“Bu hayatta iki türlü kötülük vardır, Memur Sarchie.

İkincil kötülük, insanların yaptığı kötülüktür. Birincil kötülük ise,

tamamıyla başka bir şeydir.” – Peder Joe Mendoza

 

Bir Irak çölünde palmiyelik bir alan; yıl 2010. Üç çarpışmanın ardından, ABD deniz piyadeleri ürkütücü bir yeraltı odasına inmek zorunda kalırlar; kendilerini yukarıdaki muharebe alanından çok daha dehşet verici bir şeyin beklediğinden habersizdirler…

…Dört yıl sonra, New York şehrinde, bir anne, adeta hipnotize olmuş gibi, küçük oğlunu birden bire hayvanat bahçesindeki aslanın inine savurur; bu sırada, yakınlarda kapüşonlu bir siluet gezinmektedir…

…Bodrumdan gelen garip sesler ve diğer tuhaf olaylar şehrin kalabalık bir yerinde yaşayan bir aileyi korkutur…

…Çeşitli yerlerde eski Latince yazılar ve tuhaf simgeler bulunur; bunlar, belki de keşfedilmesi fazla korkutucu bir gizemin kapılarını aralar…

Tesadüf nedir? Hayali nedir? Ve dünyanın bir ucundan diğer ucuna uzanan şeytani zincirle birbirine bağlanan şeyler nedir?

B051C007_130701M9_CC.0000902

New York Polis Teşkilatı’ndan (NYPT) Çavuş Ralph Sarchie (ERIC BANA) Güney Bronx’ın çetin sokaklarında kendi payına düşen karanlığı görmüştür. Ülkenin en zorlu muhitlerinden olan 46. bölgeye atanan Sarchie insanlık dışı davranışların son noktalarına tanık olmuş ve bu durum, karısı Jen (OLIVIA MUNN) ve küçük kızları Christina’yla (LULU WILSON) ilişkisini etkileyecek ölçüde ruhunu karartmaya başlamıştır.
Deliver-Us-from-Evil-Olivia-Munn

Fakat, gitgide daha sorunlu birine dönüşen Sarchie ile eski bir komando olan, her zaman kavgaya hazır, alaycı polis ortağı Butler (JOEL McHALE) tuhaf bir olayı soruşturmak üzere çağırıldıklarında, takip eden olaylar silsilesi pragmatik Sarchie’nin inançlarını ve anlayışını sınayacaktır. Sarchie kendini kaçak rahip Joe Mendoza’yla (EDGAR RAMÍREZ) kırılgan bir ittifak içinde bulur. Kendi inancı da birden çok kez sınanmış olan rahip Mendoza, şüpheci Sarchie’yi sayısı gitgide artan dehşet verici olayların çeşitli şeytan çarpma vakaları olduğuna ikna etmeye çalışır.

Polis ve rahip, beraberce, Mendoza’nın birincil kötülüğün kök salması olarak nitelediği duruma ilişkin kanıtları katman katman ortaya çıkartırlarken; Sarchie, şehri ve hatta kendisinin en çok sevdiği kişiler olan ailesini bile tehdit eden şeytani güçlerle savaşı sırasında tüm inanç sistemini sorgulamak zorunda kalacaktır.

Deliver-Us-from-Evil-Joel-McHale

Screen Gems ve Jerry Bruckheimer Films yapımı “Deliver Us From Evil/Bizi Kötüden Koru” yönetmen Scott Derrickson (kendisi kısa süre önce hit film “Sinister’a imza attı) ile sinema tarihinin en büyük yapımlarından bazılarını hayata geçirmiş olan yapımcı Jerry Bruckheimer’ın dinamik yeteneklerini bir araya getiren bir doğaüstü gerilim. Ralph Sarchie ve Lisa Collier Cool’un kitabına dayanan filmin senaryosu Scott Derrickson ve Paul Harris Boardman’a ait. Filmin yönetici yapımcılığını Mike Stenson, Chad Oman, Paul Harris Boardman, Glenn S. Gainor ve Ben Waisbren gerçekleştirdi. “Deliver Us From Evil/Bizi Kötüden Koru”nun görüntü yönetimi Scott Kevan, yapım tasarımı Bob Shaw, kostüm tasarımı Christopher Peterson, kurgusu Jason Hellmann’ın, müziği ise Christopher Young’ın imzasını taşıyor..

 

[alert type=red ]18 Nisan 2014 tarihli haber güncellendi.[/alert]

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.