• Home
 • keyboard_arrow_right FİLM
 • keyboard_arrow_right [Fragman] Lucy

FİLM

[Fragman] Lucy

R.ist.T.O. 4 Nisan 2014 3


Background
share close

geekstra_lucy_01

Scarlett Johansson’u öyle aşırı güzel ve seksi bulanlardan değilim ve açıkçası Scarlett’i dünyanın en güzel kadını olarak gösterenleri de çok anlamıyorum. Tabii bu hiçbir şekilde Scarlett Johansson’u beğenmediğim anlamına gelmiyor.

Giderek aksiyon rollerine daha çok yakıştırdığım bir oyuncu kendisi ve Marvel sinematik evrenindeki Black Widow karakterini de çok başarılı bir şekilde canlandırdığını düşünüyorum. Sanırım bu Luc Besson ile hem fikiriz ki yeni filmi Lucy’de Scarlette aksiyonun dibini gösteriyor.

Filmin konusu kısaca şöyle;

geekstra_lucy_02

Lucy filminde Johansson bir gece kulübünde kaçırılarak gizemli insanlar için içine gizemli bir kimyasal madde dikilen bir mule (uyuşturucu kaçakçısı)’u canlandırıyor. Evet şehir efsanelerindeki gibi… Kaza ile bu kimyasallar Lucy’nin kanına karışınca Lucy’nin beyninin kullanılmayan alanlarını kullanabilmesini sağlıyor.

Beynini daha etkin kullanmanın ötesinde yep yeni güçlerle donatılan Lucy onu kaçıran suç örgütünün peşine düşüyor. Bu macerada ona yardımcı olması için baş vurduğu kişi Morgan Freeman’ın karakteri oluyor. Tanrısal bir konsepti anlatacak daha iyi birini bulamazlardı zaten.

Universal’ın CinemaCon’da tanıttığı bu film Luc Besson’un aksiyonunu ve giderek artan teknolojik veya doğa üstü “insan bilincinin evrimi” konseptini birlikte sunacak olması açıkçası beni bir hayli heyecanlandırdı.

Türkiye’de 8Ağustos tarihinde gösterime girecek olan filmin yönetmeni Luc Besson ve oyuncu kadrosunda Scarlett Johansson, Morgan Freeman’ın yanısıra Choi Min Shik,Analeigh Tipton ve Amr Waked gibi isimler de bulunuyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 3 comments.
 1. Canberk on 4 Nisan 2014

  içinde Luc Besson barındıran iyi bir film görmeyeli baya oldu. Fragmana göre daha bayada görmeyeceğiz gibi…

  • R.ist.T.O. on 4 Nisan 2014

   valla bilmiyorum benim baya hoşuma gitti doğrusu. filmin sonunda Johansson tanrı olup uzaya çıkmadıktan sonra sorun yok

 2. darkruse on 6 Nisan 2014

  “Limitless’ın kadınlı olanı” şeklinde bir yorum görmüştüm. Pek katılmadığımı da söyleyemem doğrusu. Ancak Scarlett Johansson’ı duyduktan sonra pek umrumda değil gerisi. 😀

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.