• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right [Fragman] The Maze Runner

FİLM

[Fragman] The Maze Runner

R.ist.T.O. 21 Mart 2014


Background
share close

geekstra_maze runner_02

The Maze Runner kitaplarını okudunuz mu? Ne yalan söyleyeyim ben okumadım. Hatta varlıklarından bile haberdar değildim. Fakat filmin fragmanı karşıma çıktığında büyük bir ilgi doğdu bende. Aslında ne olduğunu bile öğrenmeden aklıma gelen ilk şey “Temple Run’ın filmini mi yaptılarlan bunlar?” olmuştu.

Bir gençlik romanı olarak sınıflandırılan roman James Dashner tarafından yazılmış. Konusu ise gizemli bir labirentin içine bırakılan ve bu labirentte hayatta kalma mücadelesi veren bir grup gencin hikayesini anlatıyor.

Filmin oyuncu kadrosu MTV’nin Teen Wolf dizisinden Dylan O’Brien başta olmak üzere Will Poulter, Kaya Scodelario, Aml Ameen ve Thomas Brodie-Sangster gibi oyunculardan oluşuyor. Yönetmenlik koltuğunda ise ilk uzun metrajlı filmiyle Wes Ball var.

Duyduğum kadarıyla daha şimdiden stüdyo devam filmi projelerine başlamış bile ve bu filmin Twilight, The Hunger Games gibi epik gençlik filmi franchise’ı olması bekleniyor.

geekstra_maze runner_01

Filmin hikayesine gelince…

Her şey Thomas (Dylan O’Brien)ın paslı bir asansörde uyanmasıyla başlıyor. Asansör yükselişini tamamladığında geniş ve huzur dolu ama dört tarafı duvarlarla örülü bir çayır çıkmıştır ama Thomas kim olduğunu, buraya nasıl geldiğini ve nerede olduğunu hatırlamamaktadır.

geekstra_maze runner_03

Thomas’ı çevreleyen yalnızca düzlük ve duvarlar değildir. Bir grup genç başına toplanmıştır ve onların da kendisi gibi kendilerini burada buldukları ve her ay yeni birilerinin çayıra getirildiğini öğrenir. Sonra öğrenecektir ki bu çayır büyük bir labirentin bir parçasıdır. Her sabah kapılar açıldığında gruptan birkaç kişi labirentin içine girer ve akşam olmadan hayatta kalmalarına yardımcı olacak malzemelerle çayıra geri dönmelidir çünkü bu sürekli değişen labirentin içinde geceyi geçirip hayatta kalan olmamıştır.

Çoğu genç niye ve nasıl bu labirente düştüklerini sorgulamaktan vazgeçmiş, hayatta kalmak ile yetinmektedir ve labirentin gizemini hatta bir kaçış yöntemini arayan yalnızca birkaç cesur genç vardır. Thomas riskleri göze alarak kaçmayı deneycektir.

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.