• Home
 • keyboard_arrow_right FİLM
 • keyboard_arrow_right PODCAST
 • keyboard_arrow_right Geek Bakışı 23: LUCY

FİLM

Geek Bakışı 23: LUCY

Geekstra 8 Ağustos 2014 1


Background
share close

Selam Gençler!

Bu Geek Bakışında Kafkaesk ve Ristto, Lucy’i konuşuyor. “Film iyi mi kötü mü? Sinemada izlemeli mi yoksa dvd-bluray’ini beklesek mi? Fragmanındaki aksiyonun karşılığını filmden alabilecek miyiz? Scarlett nasıl? Peki ya müzikler? Efektler nasıl efektler?!” gibi soruların cevapları burada!

Bugün yani 8 Ağustos’ta vizyona giren ve Luc Besson tarafından yazılıp yönetilen bu bilimkurgu aksiyon olarak sınıflandırılabilecek film hakkındaki yorumlarımızı podcastimizde dinleyebilirsiniz.

Spoiler içermediğini söyleyebilirim sanırım.

Filmi merak edenler şurada paylaştığımız fragmanı da izleyebilir.

geekstra_lucy_02

Ana sayfadaki ve veya aşağıdaki playerdan podcast’i indirmek ya da sayfadan direkt stream etmek suretiyle muhabbetimize kulak misafiri olabilir, yazının altındaki yorum kutusu, facebook sayfamız,  facebook grubumuz ve twitter üzerinden muhabbete ortak olabilirsiniz.

 • cover play_arrow

  Geek Bakışı 23: LUCY
  Geekstra

ve iTunes linki: GPoD

Not: Podcast’in sonunda bahsi geçen site: www.edx.org

Ayrıca Lucy OST’nin tamamı da şurada:

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.
 1. Selcuk on 9 Ağustos 2014

  Çok güzel bir podcast’ti. Zevkle dinledim. Teşekkür ederim.

  Filmle ilgili ön yargılarımın yanlış olmadığını anladım. Luc Besson, Léon filmiyle bir istisna yaptı ama kaideyi bozabileceğini düşünmüyordum. Nitekim de öyle olmuş sanırım. İzleyince daha iyi anlayacağım. Sonuç olarak; yönetmenlik koltuğuna yakışmıyor.

  R.ist.T.O.’nun “kanıtlanamamış bir teori” sözüne ithafen naçizane bir de not düşmek istedim; Teoriler yanlışlanmadığı sürece doğru olarak kabul edilir. Evrim teorisinde de olduğu gibi. Teoriler aynı zamanda yanlışlanabilir olmalıdır. Zaten bir teori yanlışlanabilir değilse bilim değil dogmatik bir düşüncedir. Ama yanlışlanabilir olmaları doğru olmadıkları anlamına gelmez.

  Aslında R.ist.T.O.’nun ne söylemek istediğinin farkındayım ama benim bu konuya değinmek istememin sebebi; Türkçe’de yaygın bir kullanım haline gelmiş (biraz da aptal yaratılışçıların sayesinde) bir kalıp olan “evrim sadece bir teori yea” deyişinin teori kavramının anlamını saptırmasını istemediğim içindir.

  Bu tartışma fırsatını bize sunduğunuz için teşekkürler.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.