Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Geek Bakışı 23: LUCY

Selam Gençler!

Bu Geek Bakışında Kafkaesk ve Ristto, Lucy’i konuşuyor. “Film iyi mi kötü mü? Sinemada izlemeli mi yoksa dvd-bluray’ini beklesek mi? Fragmanındaki aksiyonun karşılığını filmden alabilecek miyiz? Scarlett nasıl? Peki ya müzikler? Efektler nasıl efektler?!” gibi soruların cevapları burada!

Bugün yani 8 Ağustos’ta vizyona giren ve Luc Besson tarafından yazılıp yönetilen bu bilimkurgu aksiyon olarak sınıflandırılabilecek film hakkındaki yorumlarımızı podcastimizde dinleyebilirsiniz.

Spoiler içermediğini söyleyebilirim sanırım.

Filmi merak edenler şurada paylaştığımız fragmanı da izleyebilir.

geekstra_lucy_02

Ana sayfadaki ve veya aşağıdaki playerdan podcast’i indirmek ya da sayfadan direkt stream etmek suretiyle muhabbetimize kulak misafiri olabilir, yazının altındaki yorum kutusu, facebook sayfamız,  facebook grubumuz ve twitter üzerinden muhabbete ortak olabilirsiniz.

ve iTunes linki: GPoD

Not: Podcast’in sonunda bahsi geçen site: www.edx.org

Ayrıca Lucy OST’nin tamamı da şurada:


Comments to Geek Bakışı 23: LUCY

 • Çok güzel bir podcast’ti. Zevkle dinledim. Teşekkür ederim.

  Filmle ilgili ön yargılarımın yanlış olmadığını anladım. Luc Besson, Léon filmiyle bir istisna yaptı ama kaideyi bozabileceğini düşünmüyordum. Nitekim de öyle olmuş sanırım. İzleyince daha iyi anlayacağım. Sonuç olarak; yönetmenlik koltuğuna yakışmıyor.

  R.ist.T.O.’nun “kanıtlanamamış bir teori” sözüne ithafen naçizane bir de not düşmek istedim; Teoriler yanlışlanmadığı sürece doğru olarak kabul edilir. Evrim teorisinde de olduğu gibi. Teoriler aynı zamanda yanlışlanabilir olmalıdır. Zaten bir teori yanlışlanabilir değilse bilim değil dogmatik bir düşüncedir. Ama yanlışlanabilir olmaları doğru olmadıkları anlamına gelmez.

  Aslında R.ist.T.O.’nun ne söylemek istediğinin farkındayım ama benim bu konuya değinmek istememin sebebi; Türkçe’de yaygın bir kullanım haline gelmiş (biraz da aptal yaratılışçıların sayesinde) bir kalıp olan “evrim sadece bir teori yea” deyişinin teori kavramının anlamını saptırmasını istemediğim içindir.

  Bu tartışma fırsatını bize sunduğunuz için teşekkürler.

  Selcuk 9 Ağustos 2014 17:19 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] Gotham’a Hugo Strange Geliyor

Youtube’un bölge yasakları çok canımı sıkmaya başladı. Fox 29 Şubat’ta ekranlara dönecek olan Gotham dizisi...

Powerless’in Prömiyer Tarihi Netleşti!

NBC’nin DC evreninde geçen ofis komedisi Powerless ilk açıklandığından beri büyük ses getirmişti ve nihayet...

Kapat