• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Before I Go to Sleep [Fragman]

FİLM

Before I Go to Sleep [Fragman]

kafkaesk 4 Temmuz 2014


Background
share close

2 buçuk yıl kadar önceydi. Gazetelerin ara sayfalarında ve kitap eklerinde dev ilanlarla bir kitap tanıtılıyordu. “2011’in en iyi kitabı!” şeklinde lanse edilen bu kitap, S.J. Watson’un türkçeye Uyuyana Kadar adı ile çevrilmiş Before I Go to Sleep’i idi. Bir bestseller‘dan bekleneceği şekilde kitap, kısa süre içerisinde otobüste, metroda, metrobüste insanların ellerinde bitmeye başladı. Okuyup bitirenler konusunun güzel olduğunu, bir erkek elinden çıkmış olmasına rağmen müthiş bir kadın anlatımı ile yazılmış olduğunu ancak kurguda ve hikayede çok fazla boşluk ve hata olduğunu söylüyor, vasat diyordu. Evet amnezi cidden ilgi çekici bir konu. Psikolojik gerilimler de genel olarak sevilen bir tür ancak belli ki bir şeyler eksikti.

Sonra film haklarının satıldığını öğrendik ve ardından Nicole Kidman, Colin Firth ve Mark Strong’un başrollerde yer alacağı bir sinema uyarlamasının geleceği açıklandı. Filmi Rowan Joffe uyarlamış ve yönetmiş.

bigts_01

Baş kahramanımızın 24 saatte bir sıfırlanan hafızası ve içinde bulunduğu durumu çözmeye çalışırken garkolduğu paranoyalarla cebelleşmesi ile konu bir hayli Memento’yu çağırıştırıyor illa ki. Bir de üstüne bulmaca gibi bir aşk üçgeni ve psikolojik gerilim eklenince Hitchcock çağrışımları da yapıyor doğal olarak. Kitabı da okumadığımdan filmi daha bir merakla bekliyorum şimdi.

Vizyon tarihi Eylül 2014. Bizde sinemalara ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Etiketler: .

Yazar

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.