Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Before I Go to Sleep [Fragman]

2 buçuk yıl kadar önceydi. Gazetelerin ara sayfalarında ve kitap eklerinde dev ilanlarla bir kitap tanıtılıyordu. “2011’in en iyi kitabı!” şeklinde lanse edilen bu kitap, S.J. Watson’un türkçeye Uyuyana Kadar adı ile çevrilmiş Before I Go to Sleep’i idi. Bir bestseller‘dan bekleneceği şekilde kitap, kısa süre içerisinde otobüste, metroda, metrobüste insanların ellerinde bitmeye başladı. Okuyup bitirenler konusunun güzel olduğunu, bir erkek elinden çıkmış olmasına rağmen müthiş bir kadın anlatımı ile yazılmış olduğunu ancak kurguda ve hikayede çok fazla boşluk ve hata olduğunu söylüyor, vasat diyordu. Evet amnezi cidden ilgi çekici bir konu. Psikolojik gerilimler de genel olarak sevilen bir tür ancak belli ki bir şeyler eksikti.

Sonra film haklarının satıldığını öğrendik ve ardından Nicole Kidman, Colin Firth ve Mark Strong’un başrollerde yer alacağı bir sinema uyarlamasının geleceği açıklandı. Filmi Rowan Joffe uyarlamış ve yönetmiş.

bigts_01

Baş kahramanımızın 24 saatte bir sıfırlanan hafızası ve içinde bulunduğu durumu çözmeye çalışırken garkolduğu paranoyalarla cebelleşmesi ile konu bir hayli Memento’yu çağırıştırıyor illa ki. Bir de üstüne bulmaca gibi bir aşk üçgeni ve psikolojik gerilim eklenince Hitchcock çağrışımları da yapıyor doğal olarak. Kitabı da okumadığımdan filmi daha bir merakla bekliyorum şimdi.

Vizyon tarihi Eylül 2014. Bizde sinemalara ne zaman geleceği ise henüz belli değil.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[FRAGMAN] 24: Live Another Day

Evet dostlar #JackisBack ! 24, dört yıllık bir aranın ardından yepyeni bir sezon ile geri...

Captain America 2 Sahne Arkası Görüntüleri

Geçenlerde şuarada yine Captain America 2 Winter Soldier B-roll görüntülerini paylaşmıştık. Işte size biraz daha...

Kapat