• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ DİZİ
  • keyboard_arrow_right Pacific Rim 2, Animasyon ve Çizgi Roman Detayları!

FİLM

Pacific Rim 2, Animasyon ve Çizgi Roman Detayları!

R.ist.T.O. 5 Temmuz 2014


Background
share close

Geçenlerde şuarada, Guillermo abinin Pacific Rim 2’ye resmen start verdiğini duyurmuştuk sizlere. Wall Street Journal ile yaptığı röportajda Guillermo del Toro, Pacific Rim’in tüm uyarlamaları (ikinci film, animasyon serisi ve çizgi roman) ile ilgili detayları açıkladı.

Ben yine her zaman olduğu gibi röportajı özet geçmeye çalışacağım.

  • Pacific Rim 2 için Ağustos ayında çekirdek kadro ile filmi tasarlamaya başlayacaklar. Bu süreç altı ile dokuz ay kadar sürebilir.“Kendine has bir dünyası, mitolojisi olan ve çizgi roman gibi bir temeli olmayan bir hikayeyi anlatmak çok zor. Dolayısıyla ilk filmde bir çok öğeyi sıkıştırmak için birçok ödün vermek durumundaydık. Bunun en kesin örnekleri pilotlar arasındaki Drift konsepti ve farklı bir boyuta açılan geçit olacaktır. Bu güzel konseptlerin altını daha da çok doldurmak istedik. Spoil etmek istemiyorum ama ikinci filmin sonunda ilk ve ikinci filmlerin tek başlarına ayakta durabilen filmler olduğunu göreceksiniz.”
  • Animasyon serisine gelince:“Tüm networklerle görüşmeler devam ediyor. Fikirler ilginç ve özgün olacak fakat serinin odağı Shatterdome’da bulunan pilotlar ve pilot akademilerindeki öğrenciler olacak. Tüm hikaye ilk filmin öncesinde geçiyor olacak ve filmde izlenen konsepti biraz daha derin ve detaylı olarak anlamamızı sağlayacak. Animasyonda olan karakterlerin bazıları ikinci filmde de yer alacak.”
  • Çizgi roman serisine gelince:“Tales of Year One’dan çok memnunuz ve ardındaki 3 seneyi de anlatacağız. İkinci film vizyona girdiğinde ümidimiz bir yıl boyunca animasyonu izlemiş olmanız ve çizgi roman serisinin de 3 senedir devam ediyor olması. Bu üç kulvarın aynı evrenin hikayelerinden oluşmasını istiyoruz yani süreklilik ve devamlılık üç kulvarda da sağlanacak. Bir çok çocuk, Pacific Rim dünyasıyla oyuncaklar aracılığı ile tanışıyor, sonra filmi izliyor veya çizgi romanları okuyorlar. Dolayısıyla hangi yolla giriş yapmış olursa olsun fanların bir süreklilik yakalamasını istiyoruz. Böylece ikinci filme gelindiğinde filmin geçtiği evreni daha iyi tanımış olacaklar ve biz de karakterlere, ilginç fikirlere ve gösterişli sahnelere odaklanabileceğiz.”

Evet del Toro anlaşılan ikinci filme kadar 1 sezon animasyon ve çizgi romanın da 3 sene devam etmesini istiyor. Devamlığa verdiği öneme bakılırsa, çizgi romanlar ve animasyonu izlemek şart olmasa da izleyen ve okuyanların daha çok keyif alabileceği bir film yapacağı kesin.

İkinci film 7 Nisan 2017’de vizyona girecek.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.