• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right FİGÜR/HEYKEL
  • keyboard_arrow_right HOT TOYS CAPTAIN AMERICA FİGÜRÜ

FİLM

HOT TOYS CAPTAIN AMERICA FİGÜRÜ

R.ist.T.O. 19 Mart 2014


Background
share close

captain-america-tws-golden-age-toy-6captain-america-tws-golden-age-toy-6

Hot Toys son zamanların en detaylı pozlanabilir figürlerini üreten firma. Hatta artık figürlerde ve heykellerde “Hot Toys Quality” şeklinde bir standart haline gelmiş bulunuyor.

Sanırım çoğu kimse bana katılacaktır ki film/dizi/animasyon sektörü gittikçe birer büyük bütçeli reklam filmleri haline geliyor. Bu görsel medyalar her ne kadar kendi çaplarında büyük kar elde ediyor olsun retail merchendise’dan elde ettikleri kar en az bir o kadar belki de daha da büyük.

Bu tespit özellikle 5-15 yaş grubu çocuklara hitap eden IP’ler için geçerli. Harry Potter’lar, Ben 10’ler, ve tabii Disney ürünleri kaynak malzemeden çok merchandising üzerinden para kazandırıyor.

Neyse konuda biraz saptım. Hot Toys filmin çıkışına iki hafta kala Captain America: Winter Soldier Golden Age Version olarak adlandırdıkları figürü tanıttı.

1/6 ölceğinde olan bu figür bir tanıtım ürünü yani promosyon içi ayrılan kısa süre içinde satın alınabilecek. Chris Evans’ın Winter Soldier filmindeki kostümüyle modellenen figür, ponzalanabilmesinin ötesinde kumaş ve deri kıyafeti ve özel yapım metal kalkanıyla inanılmaz incelikte detaylar sunuyor.

Figür’ün Chirs Evans’a çok benzemediği kanısında olsam da, çok kaliteli bir collectible olduğuna şüphe yok.

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.