• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Hunger Games Mockingjay’den Karakter Posterleri

FİLM

Hunger Games Mockingjay’den Karakter Posterleri

R.ist.T.O. 1 Ekim 2014


Background
share close

geekstra_mockingjay_03

Düşündükçe bu Young Adult olayı kafama yatmaya başladı. Zaten defalarca, Hunger Games’in ikinci filminden sonra seriyi beğenmeye başladığımı söylemiştim.

Anladım ki Young Adult konsepti bizim çocukluğumuzdan bu yana okuduğumuz manga ve animelerden çok farklı değil. Bilmiyorum belki de benim kafam olmayan bağlantılar kuruyor ama benim gözümde aralarında bayağı benzerlik var (tabi bütün manga ve animeleri kapsamak haksızlık olur ben daha çok shonen ve shoujolardan bahsediyorum.).

Baş kahramanlar genellikle tween yaş aralığındadır (13-29 aralığı), konsept elverdiği kadar epik veya gündelik hayatın sıradan derinliklerini işler.

Kahramanlar her zaman imkansız denecek kararlarla yüz yüzedir ve onlardan beklenmeyen bir sorumluluk ve/veya yük taşımaktadır.

Tek fark Young Adult türünün öncelikli satış noktasının dramlarla örgülü bir aşk hikayesi olması (ki beni bozan işte 15 yaşındaki çocukların evrenleri aşan ölümsüz aşkları ama onu da içimdeki genç kız kontenjanıyla hazmedebildiğimi fark ettim)…

geekstra_mockingjay_04

Neyse Hunger Games diyorduk. Son zamanların büyük modası olan son filmi ikiye bölme trendini devam ettiren ve ülkemizde “Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1” adı altında 21 Kasım’da vizyona girecek olan filmin yeni karakter posterleri de paylaşılmış.

Jennifer Lawrence, Josh Hucherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Philip Symour Hoffman ve Donald Sutherland gibi serinin daimi oyuncuların yanı sıra Julianne Moore ve Natalie Dormer gibi yeni isimler de seriye katıldı ki Natalie Dormer’ın filmde olacak olması artı o saç modeli filme olan beklentimi anlamsızca arttırdı diyebilirm.

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.