• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Joss Whedon ve Avengers 2 Hakkında

FİLM

Joss Whedon ve Avengers 2 Hakkında

R.ist.T.O. 10 Ağustos 2014


Background
share close

Joss Whedon bir diz operasyonu geçirdiği için bu sene San Diego Comic Con’a katılamamıştı. The Nerd Machine Joss ile SDCC sırasında video bağlantı ile kısa bir soru cevap yapma fırsatı yakalamış ve ben de bu röportajı size özet geçmek istiyorum. Not olarak bu soruların panele katılan izleyicilerden geldiğini belirteyim.

TNM: Captain America: The Winter Soldier sonrası Cap Bucky’nin peşine düşmüştü Age of Ultron’da bunun devamına ilişkin bir gelişme olacak mı?

Joss: Ultron denen bir bela var ve Bucky hala kayıp. Age of Ultron’da Cap’in öncelikleri arasında Bucky’nin olduğundan bahsediyoruz ama Cap aynı zamanda bir Avenger ve dev bir robot dünyayı tehdit ettiğinde her şeyi bir kenara bırakıp robotun icabına bakacaktır.

geekstra_joss_03

TNM: DC ve Warner Bros’un daha düzgün iş çıkarmaları için onlara ne söylemek istersin?

Joss: Böyle bir şey söylemem. İki stüdyonun farklı tarzları ve süper kahraman filmlerine farklı yaklaşım biçimleri var. Onlar daha karanlık ve ciddi olmayı tercih ediyorlar ve bazen gerçekten olağan üstü şeyler ortaya çıkıyor, Marvel ise daha hafif takılmayı tercih ediyor. Her iki stüdyo benim çok sevdiğim işler de çıkartıyor ve benim filmimin parçaları dahil “meh” dediğim işler de çıkartıyor. DC/Warner Bros.’un Marvel’in yaptığını yapmalarını istemem. Tüm taşlar yerine oturduğunda ortaya çıkarttıkları işleri gerçekten beğeniyorum. Bir Heath Ledger performansı olsun, Batman Begins olsun bunlar sizi gerçekten yakalayan işler. Bu tarz bir şeyi onlar dışında kimse yapmıyor ve bu da hoşuma gidiyor. Onların çıktıkları yoldan devam etmesini isterim.
geekstra_joss_01

TNM: Marvel Guardians of the Galaxy 2’yi duyurdu ne diyorsun?

Joss: Marvel’in neyi açıklayacaklarını bilmiyordum. Kendi filmimle uğraştığım dönemlerde (Age of Ultron’u bitirmeye çalışıyorum) genellikle sadece kendi işime odaklanmayı tercih ediyorum. Filmin tamamlanmasına 2 hafta var ve senaryonun tamamlanmasına da 2 gün var. Yani bana çok iş düşüyor. Kevin Feige’nin büyük planları var ve arada sırada benim yaptığım işleri etkileyeceğini düşündüğü veya benim yaptığım işlerin onun planını etkileyeceğini düşündüğü noktalarda bana bu planından parçaları çıtlatıyor. Fakat mümkün mertebe ben kendi halimde takılmaya çalışıyorum. Guardians şimdilik kendi başına bir şey. Farklı bir galaksinin koruyucuları onlar ve bu da onlara şimdilik biraz mesafe koyabilmemi sağlıyor ama elinde sonunda Marvel dünyası olduğu için her şey içi içe geçecektir.

Her şey iç içe geçecek derken umarım Avengers 3’te Thanos mücadelesi için Avengers ve Guardians’ın ekranı paylaşmasından bahsediyordur.

geekstra_joss_02

Bu arada eğer Joss’un kaçırdığı ve uzaktan video bağlantı ile katıldığı ve yukarıdaki soruları cevapladığı ve Nathan Fillion ve arkadaşlarının yerini doldurmaya çalıştığı ve pek komik olan paneli izlemek isterseniz buyurun!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.