• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Karen Gillan ile Guardians of the Galaxy Dersi

FİLM

Karen Gillan ile Guardians of the Galaxy Dersi

R.ist.T.O. 4 Nisan 2014


Background
share close

IGN’nin “özet geçiyorum” konulu yazılarına bayılıyorum. Ürünleştirilmiş bir içerik hakkında eğer bilinmesi gereken bir geçmiş, referans vs var ise güzel bir yazı + video ile bize özet geçiyorlar.

Konu Guardians of the Galaxy ve çizgi romanı okumamış biri olarak bu karakterlerle ilgili ön bilgi almak için yine IGN’nin yazısına başvurdum ve öğrendiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Fakat şimdiden söyleyeyim yazı ve video film için potansiyel spoiler içerebilir. Ayrıca benim birazdan kendimce yoğuracağım yazının orijinalini şuradan okuyabilirsiniz.

Şimdi… Marvel filme hazırlık niteliğinde Guardians of the Galaxy Prelude adlı bir çizgi roman serisi yayımlıyor. Bu seri Thanos’un filmdeki karakterlerle olan ilişkisini anlatıyormuş. Bunun ötesinde Karan Gillan ile yapılan bir röportajdan da bir çok bilgi elde edinmişler.

geektra_karen_guardian_02

Nebula ve Gamora ilişkisi.

Filmin kötü karakterlerinden biri olan Nebula (caanım Karen) ve gardiyanlardan biri olan Gamora’nın arasındaki ilişki sorulduğunda Gillan

“Aralarında kesinlikle bir rekabet var. Kavga eden iki kız kardeş düşünün bağırıyorlar çağırıyorlar ve birbirlerinin saçını çekiyorlar ama aynı zamanda Ninja gibi dövüşüyorlar. Birilerini etkileme çabaları da var tabii iki karakterin farklı motivasyonları var. Gamora biraz daha iyiye yakınsa Nebula karanlık tarafta” diyerek cevapladı.

Çizgi romandan da anlaşılıyor ki Gamora ve Nebula arasındaki çekişmenin bir kardeş kavgasına benzemesinin bir sebebi var. İkisi de Thanos tarafından Ronnan’ın gözetimi altında katil olmaları için eğitilmişler. Geleneksel olarak Gamora Thanos’un üvey kızı olarak yazılıyor ama filmde bu bağlantı net bir şekilde kuruluyor mu yoksa Gamora ve Nebula gibi eğtim gören herkes büyük bir “aile”nin bir parçası mı bilinmiyor.

Ronan ile Nebula

geektra_karen_guardian_05

Gillan’a Ronan ve Nebula arasındaki ilişki soruldu. Çizgi romandan Nebula ve Gamora’nın eğitmeni olduğunu biliyoruz ama Gillan’a göre “daha çok iş arkadaşı gibiler ve sanki aralarında duygusal bir ilişki de var”.

Prelude çizgi romanında Nebula’nın Thanos’un en sağdık takipçilerinden bir olduğu görülüyor ve bu Marvel çizgi roman evrenide karakteri şimdiye kadar Thanos’un ezeli rakibi olarak ele alınışından çok farklı.

Nebula hep bu kadar vahşi değildi.

Gillan, “bir oyuncu olarak karakterlerin avukatı olmalıyız, özellikle de kötü karakterler için. Ben karakterimin neden bu kadar acımasız olduğu için bir gerekçe buldum ve bu yüzden belki affedilebilir olabileceğini düşünüyorum.” dedi.

Çizgi romanda da Nebula’nın daha sert, acımasız bir katil olabilmek için tüm duygularından ve zayıflıklarından arınma çabası görülüyor. Hatta Nebula’ya bu konuda en çok yardımcı olan Gamora.

Gamora’nın nasıl Thanos’tan kurtulduğu konusunda bir açıklama yok ama Gillan’a göre tüm cevapları filmde alacağız.

Thanos ve Küresi

geektra_karen_guardian_04

Gillan karakterin motivasyonu ve görevi konusunda net bir fikir sahibi olduğunu belirtiyor. Prelude çizgi romanından da görülüyor ki Thanos büyük bir ihtimalle Infinity gemlerden biriyle ilgili bir kürenin peşinde ve Nebula’nın bu küreyi ele geçirme konusundaki başarısızlığı Thanos tarafından cezalandırılmasına sebep oluyor.

Thanos’un Guardians’da büyük bir etkisi olacağı benziyor ve Kevin Feige’nin de “onun için büyük planlarımız var ve bu uzun bir zaman dilimi kapsayacak” demiş olması ilerleyen Marvel filmlerinde Thanos’un parmağını görmeye devam edeceğimizi belirtiyor.

Doctor Who uzayı vs Marvel Uzayı

geektra_karen_guardian_03

Dockto Who ve Marvel’in uyzayları arasındaki fark sorulduğunda “bana göre ikisi de gerçek. Hiç uzaya gitmedim ama uzayın böyle bir yer olduğunu hayal ediyorum” dedi.

“ama Marvel’in uzay gemiler yaklaşık 20 kat daha büyük çünkü Marvelin parası var. Düşünüyorum da Doctor Who ve Galaxy’de çalışmak arasında çok bir fark yok. Tabii film olmasının getirdiği daha büyük ölçek faktörü var ama Galaxy setine geldiğimde ‘bu iş bende bunlara daha önce binmiştim ben’ dediğimi hatırlıyorum” diyerek devam etti.

Karen Gillan ile ilgili daha fazla haber getiriyor olacağım keza kendisi korku filmi Oculus’un tanıtım turnesine şu sıralar.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.