• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Kaset İşi – 5 Eylül’de Sinemalarda!

FİLM

Kaset İşi – 5 Eylül’de Sinemalarda!

Geekstra 4 Eylül 2014


Background
share close

Jay (Jason Segel) ve Annie (Cameron Diaz) birbirlerine hâlâ çok aşık evli bir çifttir ama on yıl ve iki çocuk aralarındaki tutkuyu biraz soğutmuştur. Onu geri kazanmak için, THE JOY OF SEX’teki (Seksin Keyfi) her pozisyonu denedikleri üç saatlik seks maratonlarını videoya kaydetmeye karar verirler. Harika bir fikir gibi görünür, ta ki bu çok özel videolarının tüm çevreleri tarafından izlenebildiğini fark edene dek. Panik hâlindeki çift, macera dolu çılgın bir geceye adım atarlar: İp uçlarını takip eder, arkadaşlarını ikna etmeye çalışır, Annie’nin patronunu kandırırlar –tüm bunların amacı videolarını, itibarlarını, akıl sağlıklarını, ve en önemlisi, evliliklerini geri kazanmaktır.

DF-02971r

Columbia Pictures, MRC ve LStar Capital işbirliğiyle, bir Escape Artists yapımı olan Jake Kasdan filmi “Sex Tape/Kaset İşi”ni sunar. Başrollerini Cameron Diaz, Jason Segel, Rob Corddry, Ellie Kemper ve Rob Lowe’un paylaştığı filmi Jake Kasdan yönetti. Filmin yapımcılığını Todd Black, Jason Blumenthal ve Steve Tisch; yönetici yapımcılığını ise David Householter, Jason Segel, Jake Kasdan, David Bloomfield ve Ben Waisbren gerçekleştirdi.  Senaryosunu Kate Angelo, Jason Segel ve Nicholas Stoller’ın kaleme aldığı “Sex Tape/Kaset İşi”nin hikayesi Kate Angelo’ya ait. Filmin kamera arkası ekibi görüntü yönetiminde ASC’den Tim Suhrstedt, yapım tasarımında Jefferson Sage, kurguda A.C.E.’den Tara Timpone, kostüm tasarımında ise Debra McGuire’dan oluşuyor. Müziğini Michael Andrews’un yaptığı filmin müzik amirleri Manish Raval ve Tom Wolfe.

FİLM HAKKINDA

Bad Teacher”daki rol arkadaşı Jason Segel’la yeni çılgın komedi “Sex Tape/Kaset İşi”nde yeniden bir araya gelen Cameron Diaz, “Annie ve Jay on yılı geride bırakmış evli bir çift. İki çocukları var ve artık ilişkilerini canlı tutmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmadıkları bir noktaya geldiklerini hissediyorlar. Çok mutlu bir evlilikleri var; ancak, pek çok çift gibi, seks için bir türlü zaman bulamıyorlar” diyor ve ekliyor: “Bunun sonucunda, Annie’nin aklına bir fikir geliyor –hadi bir seks kaseti yapalım. Heyecanlı ve eğlenceli olur, sonra da sileriz.”

Segel ise şunları aktarıyor: “Bir kere izlemek ve sonra –teorik olarak– silmek üzere iPad’lerine kayıt yapıyorlar. Fakat Jay kaydı hemen silmiyor. Sonrasında, Jay’in yeni yüklediği bir uygulama yüzünden bulut programında bir hata oluşuyor. Şimdi, seks kasetinin ellerinde olmaması gereken bir sürü insan ona sahip.”

Böylece, Annie ve Jay videoyu ait olduğu silinmiş öğeler kutusuna geri döndürmeye çalışırken, maceralarla dolu çılgın bir gece başlar. Fakat bu koşturmacanın gerginliğiyle, ilişkilerinin gerçekleri ön plana çıkar. “Film evliliğin zorluklarını ve onu taze tutma çabalarını konu alıyor. Seks kasetini kaybetmek onlara pahalıya mâl olabilecek bir şeyken, ilişkilerinin güçlenmesini sağlıyor; onlara asında her zaman bir takım olduklarını hatırlatıyor” diyor Diaz.

Filmin yönetmeni Jake Kasdan ise şunları söylüyor: “Jay ve Annie biraz sorgulanabilir bir karar veriyorlar ama öyle umuyoruz ki bunu neden yaptıklarını anlayacaksınız. Cameron ve Jason’da bunu özdeşleşilir kılan bir şey var –onlarla bağ kuruyorsunuz. Son derece cana yakın ve sevimliler –ve evliliği oldukça güzel gösteriyorlar.”

“Sex Tape/Kaset İşi” fikri yapımcılar Todd Black ve Jason Blumenthal’ın ofisinde, yazar Kate Angelo’yla yaptıkları bir toplantı sırasında ortaya çıktı. “The Back-up Plan” filminde Angelo’yla çalıştıktan sonra, yapımcılar onunla bir kez daha çalışmaya istekliydiler. Bu yüzden, yazar olası fikirleri konuşmak üzere ofislerine gelmişti. Black o günü şöyle hatırlıyor: “Biz fikirler ortaya atıyorduk, Kate fikirler ortaya atıyordu; ve sonra Jason evli, sıradan bir çift bir seks kaseti hazırlasa ve ertesi gün kaset kaybolsa neler olurdu diye merak etti. Ağzım resmen açık kaldı; Kate’in ağzı açık kaldı ve Jason gülümseyerek karşımızda oturdu. Bu harika konsepti olgunlaştırmak için ofisimde saatlerce çalıştık.”

Tek bir fikir etrafında dönen hikaye aynı anda hem akıl almaz bir seks komedisi hem de çok duygulu romantik bir komedi olabilirdi. Blumenthal, “Elimizde iyi bir şey olduğunu hemen anladık –birbirine delice aşık evli bir çift maceracı bir şey deniyorlar ve sonra kıyamet kopuyor. Bir karı kocanın zorlu bir serüven yaşamak –özellikle de kendi özel seks kasetlerini geri almak– zorunda kalışını ve birbirlerine daha da fazla aşık oluşlarını konu alan bir filmden daha tatmin edici bir şey olabilir mi?” diyor.

Kaset İşi (Sex Tape) yarın yani 5 Eylül’den itibaren sinemalarda.

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.