• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Kickboxer ’a Reboot!

FİLM

Kickboxer ’a Reboot!

R.ist.T.O. 9 Ağustos 2014


Background
share close

Jean Claude Van Damme’ın Kickboxer filmini izlememiş olanınız yoktur diye tahmin ediyorum. 1989 yapımı bu ölümsüz eser sanırım 2000’lere kadar (belki de hala) sayısız defa televizyonlarda tekrar tekrar yayımlandı.

Bilmeyen ve Kickboxer’ın eşsizliğini yeniden hatırlamak isteyenler için orijinal filmin konusundan kısaca bahsetmen gerekirse:

Kurt (Van Damme) ABD kickbox şampiyonu olan ağabeyi Eric’in (Dennis Alexio) köşe adamıdır. İkili ABD Kickbox dünyasını fethettikten sonra Thailand’ın yenilgisiz şampiyonu Tong Po (Michel Qissi) ile dövüşmek için Bankok’a uçar.

Tong Po, Eric’i ilk rauntta fena döver ve Kurt maçtan çekilmesini ister fakat Eric ikinci raunt için tekrar ringe çıkar ve dayak yemeye devam eder. Dayanamayan Kurt havlu atar ama Tong Po bunu görmezden gelerek Eric’i dövmeye devam eder.

Maç bittiğinde Eric belden aşağı felç olmuştur ve Kurt abisinin intikamını ringde almaya yemin eder.

geekstra_kickboxer_05

Winston adında bir ABD askeri Kurt’a Thailand’ın ücra bir köşesinde Muay Thai (Thai Boxu) öğreten Xian adlı bir ustaya yönlendirir ve burada Kurt cehennem gibi bir eğitimden geçerek bir Thai boksörü olur.

Bu sırada Xian’ın yeğeni Mylee’nin başı Freddy Li adında bir gangster ile derttedir ve kahramanımız Kurt onları güzelce döver. Kurt’un büyük dövüş için hazır olduğunu anlayan Xian Tong Po ile “geleneksel” kurallarla bir dövüş ayarlar. Bu her iki dövüşçünün yumruklarının cam kırıklarıyla kaplanarak dövüşmeleri anlamına gelmektedir.

Maç hazırlıkları devam ederken Maylee Tong Po tarafından dövülür ve tecavüze uğrar, Eric ise Freddy Li’nin adamları tarafından kaçırılır ve Kurt’a da maçı kaybetmesi talimatı iletilir.

Büyük maç sırasında Kurt Tong Po’dan ağır dayak yerken Winston ve Xian Eric’i sağ salim kurtarır ve bunu öğrenen Kurt Tong Po’y alaşağı eder.

Seri yanlış hatırlamıyorsam Kickboxer 3’e kadar gitti ama Jean Claude Van Damme yalnızca ilk filmde oynamıştı.

geekstra_kickboxer_02

The Exchange firması tarafından yeniden beyaz perdeye aktarılacak Kickboxer filmi için daha önce Dave “Batista” Bautista (Guardians of the Galaxy) Alain Moussi (X-Men: Days of Future Past) ve eski UFC şampiyonu George St. Pierre’in (Captain America: Winter Soldier) kadroda olacağı duyurulmuştu.

Bu iki oyuncu/dövüşçünün yanı sıra Scott Adkins (Bourn Ultimatum) ve Tony Jaa’nın (Ong Bak) kadroya dahil edildiği duyuruldu.

geekstra_kickboxer_03

Yapılan açıklamaya göre 20’den fazla dövüş stilinin sergileneceği bu reboot filminde daha önce Jean Claude Van Damme’in oynadığı Kurt Sloan rolünde Alain Moussi olacak. Hikaye de neredeyse aynı. Yine abisi Tong Po (Bautista) tarafından öldürülen Kurt bu sefer zaten yetenekli bir dövüşçüdür ve Thailand’a kickbox’un sırlarını öğrenmek için gitmektedir.

geekstra_kickboxer_04

Ne diyorsunuz? Kadro fena durmuyor eğer old school bir dövüş filmi olacaksa…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.