Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Kirk ve Spock Yeniden Bir Arada Olacak!

Star Trek serisi benim en az Avengers, Batman V Superman ve Star Wars kadar merakla beklediğim bir seri haline geldi.

Sebebi ilk iki filmin bende yarattığı etkiden çok ikinci filmin sonunda artı resmen Star Trek’in özüne giriş yapmış olmalarından kaynaklanıyor. Bu ilk iki filmi sevmediğim anlamına gelmiyor tabii…

J.J. Abrams serinin modernleştirilmesi ve günümüz sericisine hitap etmesi için çok güzel bir reboot yaptı (her ne kadar lens flairleri sayısız Trekie’yi kör etmiş olsa da…). Fakat ilk iki film bir orijin ve başlangıç hikayeleriydi. Ekip bir araya geldi ve 5 yıllık derin uzay görevini sonunda alarak bilinmeyene doğru yolculuklarına başladılar.

geekstra_startrek_03

Serinin J.J.’in elinden Roberto Orci’nin kontrolüne geçmiş olması da bence çok yerinde bir karar. Aksiyon odaklı bir hikayenin ötesinde artık biraz daha “bilinmeyen ile karşılaşan insanlık” konseptine yoğunlaşma zamanı ve Roberto Orci’nin Star Trek hakkında hiçbir şey bilmeyerek başladığını defalarca açıklamış olan J.J.’in aksine büyük bir Trekie olduğu biliniyor.

Neyse mevzuya gelelim. 2009 yapımı Star Trek rebootunda William Shatner’ın Kaptan James T. Kirk olarak bir kameosu bulunduğu fakat sahnesinin daha çekilmeden iptal edildiğini biliyoruz. Bu olay Shatner’ı bayağı kızdırmıştı ve şaka ile karışık bile olsa bir çok röportajında bu hayal kırıklığını dile getirmişti.

Badass Digest’in haberine göre 2016’da vizyona girmesi beklenen Star Trek 3’te Shatner’ın Kirk olarak filme dönüş yapması ve hatta Leonard Nimoy’un Spock’u ile 1991’den beri ilk defa yan yana Kirck ve Spock olarak kamera karşısında olacağı söyleniyor.

geekstra_startrek_02

Açıkçası yeni serinin artık bira da orijinal seriden koparak bağımsız bir yol izlemesi taraftarı olsam da 2016’nın Star Trek’in 50. Yıl dönümü olacağı göz önünde bulundurulursa güzel bir fan service olacağını da düşünmüyor değilim.

Genç Spock’u canlandıran Zarchary Quinto’ya göre Star Trek 3’ün çekimleri önümüzdeki 6 ay içinde başlayacak.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] Doctor Who 10 Sezon Fragmani

Doctor Who’nun Christmas bölümünü izlediniz mi? Nasıl buldunuz? Christmas özel bölümünü izlediktens onra bölümden keyif...

Yaratık: Covenant Özel Gösterimine Gidiyoruz!

Selam gençler! Başlığı yanlış okumadınız! YARATIK: COVENANT özel gösterimine gidiyoruz! Prometheus filminden sonra Alien filmlerinin...

Kapat