• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Marvel Inhumans İçin Tam Gaz!

FİLM

Marvel Inhumans İçin Tam Gaz!

R.ist.T.O. 14 Ağustos 2014


Background
share close

İnternette gezinen dedikodulara göre Marvel Inhumans projesine yeşil ışık yakmış. Filmin yapılacağına dair dedikodular teee 2011’den beri geziniyor fakat Guardians of the Galaxy’nin beyaz perdedeki başarısının ardından Marvel iyice gaza gelmiş gibi.

Şimdi “Inhumanlar ne ola ki mutant gibi bişey mi bunlar?” diyenler olabilir kısaca açıklamaya çalışayım.

Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan “Inhuman”lar ilk olarak Fantastic Four #45’de karşımıza çıkıyor. Daha Kree Skrull savaşının başlarında Kree’ler güneş sistemimizde bir üst kurarlar ve Dünya’da genetik potansiyeli yüksek canlıların olduğunu fark ettiklerinde daha mağaralardan çıkamamış insanlar üzerinde genetik deneyler yaparlar.

geekstra_inhumans_02

Amaçları Skrullar’a karşı kullanılacak genetik üstünlüğe sahip bir ordu yaratmaktı. Deneyler başarılı bir şekilde sonuçlandı fakat bir Kree kehanetinde genetik deneylerin sonucu Kree Supreme Intelligence’in (Kree’lerin yöneticisi olan über zeka olarak Kafkaesk’in onayı ile açıklamış olayım eheheh) ölümüne neden olacağı söylendiği için deneylere son verilmiş.

Inhumanlar normal homo sapienlere göre çok hızlı bir teknolojik gelişme gösterir ve Terrigen Sis’iyle yaptıkları deneylerle insan üstü güçler kazanılabileceğini fark ederler (bu süreç Terrigenesis olarak bilinir).

Inhumanlar yıllardır Marvel evreninin bir parçası olarak karşımıza çıkmıştır fakat daha çok Black Bolt, Medusa, Karnak, Gorgon, Maximus ve Crystal gibi Inhumanların kraliyet ailesi’nin maceraları konu alınmıştır.

geekstra_inhumans_03

Medusa ve Crystal Fantastic Four üyesi olarak da faaliyet gösterdiler ve Crystal kısa bir süre Avenger idi. Black Bolt Dünya üstündeki en güçlü varlıklardan biridir. Black Bolt’un ağızından çıkan en ufak ses dağları yıkabileceğinden mecbur kalmadığı sürece ağızını açmaz. Black Bolt aynı zamanda Marvel evreninde gizliden gizliye dünyaya yön veren Illuminati grubunun da üyesidir (diğer üyeler arasında Iron Man, Charles Xavier, Doc. Strange, Namor, Black Panther gibi isimler vardır ve nadir de olsa kadro değişmektedir.).

Neyse dönelim konuya. Collider’a göre Marvel’in yazarlarından Joe Robert Cole Inhuman filminin taslak senaryosunu tamamlamış ve yönetmen arayışlarına başlanmış. Vin Diesel’in de sosyal medya üzerinden “Marvel thinks I’m Inhuman” gibi paylaşımlar yapması dedikoduların momentum kazanmasına yetti gibi görünüyor.

Şuan her şey söylenti, dedi koku ve spekülasyon tabii. Marvel tarafından resmi açıklama ne zaman gelir bilmiyorum fakat Mervel çizgi roman evreninin tamamıyla sinematik evrende temsil edilmesine çok da uzun bir zaman kalmadı gibi görünüyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.