• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Nuh: Büyük Tufan 3 Nisan’da Sinemalarda

FİLM

Nuh: Büyük Tufan 3 Nisan’da Sinemalarda

ExOblivione 28 Mart 2014


Background
share close

Darren Aronofsky’nin daha vizyona girmeden İslam ülkelerinden tepkiyi almış çok beklenen ve merak edilen yapımı Noah Türkçe vizyon adı ile Nuh: Büyük Tufan ülkemizde 3 Nisan Perşembe günü IMAX 3D, Dijital 3D ve 2D seçenekleriyle vizyona giriyor. Ve hatta filmi dublajlı olarak da izleyebilirsiniz. Tabi Geekstra.com takipçileri büyük ihtimal orjinal/altyazılıyı tercih edeceklerdir 🙂

noah3

Vizyona giriş için klasik olan Cuma günü değil de Perşembe’nin seçilmiş olması ilginç tabi. Halbuki 4 Nisan Cuma günü vizyona girip filmin gişesinin önünü kesecek bir başka kuvvetli yapım da yok. Neyse vardır bir bildikleri diyelim ve filme geçelim.

Darren Aronofsky’nin sinemasını takip edenler yönetmenin az ama öz ve her biri kaliteli işlerini biliyorlardır. Bilmeyenler için sıralayacak olursak; Pi, Requiem for A Dream, The Fountain, The Wrestler ve Black Swan yönetmenlik yaptığı filmler.

Bunların içerisinde sadece The Fountain’i izlemedim. Onun dışında kalanların hepsini ise ayrı bir keyifle izledim. Özellikle The Wrestler, Mickey Rourke’ın şahane performansı ile çoşan bir filmdir.

Tabi sineması bu şekil olan bir yönetmenin Noah gibi  Hollywood blockbuster kokan bir yapımın yönetmenlik koltuğuna geçmesi beni bayağı şaşırtmıştı. Zira kutsal kitaplarda geçen bir hikaye de olsa bunu sinemaya taşıyan Hollywood olunca görsel efektlerin çoştuğu standart bir felaket filmine dönmesi kaçınılmaz gibi.

Russell Crowe as Noah

İşte bu yüzden yönetmen koltuğundaki Darren Aronofsky’nin filmin vasat bir felaket filminden fazlası olmasını nasıl sağlayacağını görmeyi merakla bekliyorum 🙂

Filmin oyuncuları da yönetmeni gibi sağlam.  Başrolde Nuh’u canlandıran Russell Crowe’a (“Gladiator,” “A Beautiful Mind,” “Les Misérables”) Oscar®  ödüllü Jennifer Connelly (“A Beautiful Mind,” “Requiem for a Dream”), Ray Winstone (“The Departed,” “Hugo”), Emma Watson (“Harry Potter and the Deathly Hallows,” “My Week With Marilyn”), Logan Lerman (“Percy Jackson & the Olympians”), Douglas Booth (TV’den “Great Expectations” gelecek “Romeo and Juliet”), Dakota Goyo (“Thor”) ve Oscar®  ödüllü Anthony Hopkins (“The Silence of the Lambs”) eşlik ediyor.  Yani anlayacağınız bu filmde Russell Crowe ile Jennifer Connelly’i tekrardan bir arada izleme fırsatı da yakalayacağız.

noah1

Geekstra.com olarak filmin basın gösterimine katılıp sonrasında çekeceğimiz podcast ile değerlendirmesini sizlerle paylaşacağız.

Haberimizi Darren Aronofsky’in ağzından film ile ilgili düşündükleriyle sonlandıralım. Ve tabi halen Youtube’a erişebilenler için Türkçe altyazılı fragmanı 🙂

“İzleyiciler, Nuh hikayesinin bütün muhteşem anlarını bekleyebilirler… Gemi, hayvanlar, düşmüş melekler, ilk gökkuşağı, güvercin. Ama yeni ve beklenmedik açılardan yakalanacaklar. Daha önce görülenleri tekrarlamak yerine Yaratılış kitabında yazılanları dikkatle inceledik ve ardından bu mucizelerin gerçekleşebileceğini düşündüğümüz bir ortam yarattık.”
— Darren Aronofsky

Fragman

Web Sitesi: www.nuhbuyuktufanfilmi.com.tr

Hadin

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.