Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Riddley Scott’ın Son Filmi Exodus: Gods and Kings

Exodus-Gods-and-Kings-Poster-Bale-and-Edgerton

Anlaşılan Hollywood’un peygamber sevdası yakın zamanda bitmeyecek. Darren Aronofsky’nin Noah/Nuh’undan sonra (Nuh’un filmi evet  :D) bir başka peygamberli film de Riddley Scott’dan geliyor. Yeni bir film türü olacak galiba bu. Felaket filmi, kıyamet filmi, peygamber filmi…

Bakalım Hollywood’daki bu yaratıcı tıkanıklık daha neler getirecek karşımıza. Epik olsun da nasıl olursa olsun kafasının nereye varacağını merak ediyorum. Şikayetçi miyim? Hayır demek isterdim ama gitgide daha özensiz işler çıkmaya başladığından evet şikayetçiyim. Epik film kotası doldurmak için yapılmış gibi duran bi sürü tırto film izledik, izliyoruz.

Neyse lafı fazla uzatmayayım. Bu seferki konumuz Musa peygamber. Exodus: Gods and Kings, bir Hollywood klasiği olarak, mısırlıları oynayan beyaz adamlarla dolu son Ridley Scott filmi.

Cristian Bale’in Musa’yı, Joel Edgerton’un Ramses’i oynadığı filmde, Aaron Paul ve Sigourney Weaver da yer alıyor. Filmin kadrosu o kadar beyaz ki John Turturro bile var! Araya bi Ben Kingsley karışmış kavruk olarak. Nası olduysa artık. Gerçi bu gözler Yul Brynner’ı gördü Ramses rolünde ve hiç de fena değildi.

Exodus-Gods-and-Kings-Poster-BaleExodus-Gods-and-Kings-Poster-Edgerton

Ridleyciğimin (oha..!!)  böyle tarihi, kılıçlı, dövüşlü, savaşlı (indirgediği şeye bak..!!) filmlerin ustası olduğu aşikar. Ancak son filmlerinde eski formunda değil.. Daha çok çaba göstermeli (yuh..!!) İşin geyiği bi tarafa, Kingdom of  Heaven’dan beri düşüşte Ridley amca. Prometheus’un bile yüksek beklentileri tam karşıladığı söylenemez. Filmin fragmanının da çok ümit verdiğini söyleyemeyeceğim. Zaten Musa hikayesi benim için Prince of Egypt ile bitmiştir. Üzerine çıkmaları çok zor. Buyrun fragmanı siz de izleyin. Bakalım bana hak verecek misiniz?

Şunu aşmasına imkan var mı yaaa?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Jeff Goldblum’dan Independence Day: Resurgence Müzikal Şov!

Son zamanların blockbuster pazarlama terndlier arasında sıkça gözüme çarpan, filmin oyuncularının destekledikleri hayır kurumlarına Omaze...

[Fragman] Legion’dan Yeni Fragman!

İlginç olabileceğine git gide daha da ikna olduğum çizgi roman uyarlamalarının başında sanırsam FX kanalında...

Kapat