• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right IMAGE
  • keyboard_arrow_right Scott Snyder ve Jock’un Wytches’i Film Oluyor!

FİLM

Scott Snyder ve Jock’un Wytches’i Film Oluyor!

R.ist.T.O. 23 Ekim 2014


Background

geekstra_wytches_03

Benim için çizgi roman dünyasının son 5 yılın en önemli isimi Scott Snyder. Scott Snyder’ın Greg Capullo ile birlikte yeniden şekillendirdiği Batman mitosu yalnızca çizgi romanda değil tüm hikaye anlatım alanında tapılası bir baş yapıt.

Deadline’ın haberine göre Scott Snyder ve çizer Jock’un Image üzerinden yayımladığı Wytches serisi beyaz perdeye geliyor. New Regency ve Brad Pitt’in yapım şirketi olan Plan B tarafından yapımı üstlenilecek olan film New Regency ve Plan B’nin 4. ortak projesi olacak. New Regency ve Plan B daha önce World War Z, 12 Years a Slave ve yapım aşamasında olan bir diğer çizgi roman uyarlaması Black Hole projelerinde iş birliği yapmıştı.

geekstra_wytches_02

Comicbook.com ile yaptığı bir röportajda Snyder, Wytches’i Vertigo yerine Image üzerinden yayımlama kararını şu şekilde açıklamıştı.

“bu her zaman tartılan ve ölçülen bir şey. Yani eserin hakları kimde kalacak? Bunlar zor kararlar. Günün sonunda yayımcılarla iyi ilişkiler içinde olmayı ve onlarla dürüst bir diyalog içinde olmayı dilemek dışında bir şansınız yok. Vertigoya Wytches için Image ile çalışma isteğimi dile getirdiğimde üzüldüler fakat onlara yalnızca benim için değil yayımcılar için de bir yazarın farklı yerlerde işini yayımlamasının ne kadar önemli olduğunu anlattım. Benim yazar olarak değerimim ürettiğim ürünün çeşitliliği kadar erişimimin olduğu mecra çeşitliliğine de bağlı olduğundan bahsettim. Sonuçta bazı işler bazı yayımcılara daha uygun olabiliyor.”

geekstra_wytches_01

Serinin çizeri Jock da HollyWood’un yabancısı değil. Jock daha önce Dark Knight üçlemesi, Man of Steel ve Dredd gibi filmler için konsept ve tanıtım ürünleri çalışmaları yapmış.

İkilinin serisinin ne zaman vizyona gireceği konusunda henüz bir açıklama yok ama ana akımdan olmayan çizgi romanların da büyük HollyWood yapımcılarının dikkatini çekmeye başlamış olması sevindirici.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Avatar
Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
Batman Solo Filmleri Ben Affleck ve Geoff Johns’a Teslim

Ben Affleck’in yazıp, oynayıp ve yöneteceği bir Batman filmi uzun zamandır gündemde. Heroic Hollywood’un haberine...

Uyarıyoruz! Marvel’s Agents of Shield 17. Bölümü İzlemeyin!

Şayet Marvel'ın TV dizisi olan Marvel's Agents of Shield takipçisi iseniz bu uyarı sizler için....

Kapat