Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Silmarillion Filmi Çekilecek Mi?

the_silmarillion_movie

Bu sene The Hobbit: The Battle of the Five Armies ile birlikte Peter Jackson’un 6 bölümlük Orta Dünya macerası sonlanıyor.

Fakat henüz J.R.R. Tolkien’in yapıtlarından filmleşmemiş olanlar var ve ilk akla gelenlerden biri Silmarillion. SDCC’de konuşan Jackson büyük bir olasılıkla Silmarillion’un beyaz perde için uyarlanmayacağını belirtti.

“Silmarillion’un konusu çok basit. J.R.R Tolkien, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi kitaplarının film haklarını 1960’larda satmıştı. O sırada henüz Silmarillion yazılmamıştı. Hatta Silmarillion, J.R.R Tolkien tarafından tamamlanmadı. J.R.R. hayatını kaybettikten sonra oğlu tarafından tamamlandı ve Tolkien ailesi Silmarillion’un film hakları konusunda kimse ile görüşmek istemiyor.”

geekstra_silmarillion_01

Silmarillion’u okuduğumda ne yalan söyleyeyim bayağı zorlanmıştım. İçeriğinin ne kadarını hatırladığım da tartışılır zaten. Orta Dünya’nın incili gibi olan Silmarillion, yapısı gereği belki filmleştirilmesi zor olabilir. Belki Game of Thrones vari bir seri formatı daha uygun olabilir fakat Peter Jackson’un da söylediği gibi eğer Tolkien ailesi kimse ile konuşmak istemiyorsa, yakın bir zamanda bir Silmarillion uyarlaması görmek mümkün görünmüyor.

Peter abimiz de artık yeni ufuklara yelken açsın derim.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...