• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Simon Pegg Star Trek 3 İçin Ne Dedi?

FİLM

Simon Pegg Star Trek 3 İçin Ne Dedi?

R.ist.T.O. 11 Ağustos 2014


Background
share close

Hepimiz biliyoruz bu J.J. Abrams’dan daha fazla Star Trek filmi beklemek hata olurdu. Tüm ekranı mercek parlamalarıyla doldurduğu yetmediği gibi Star Trek’i pek de bilmediğini defalarca medyada dile getirmesinin üstüne filmlere R2D2 kameosu yaptıraraktan Star Wars EP VII için bildiğin bir geçiş basamağı olarak kullandı filmi.

Nefret kustum ama her şeyden çok alışkanlıktan yanlış anlaşılmasın. Fakat Star Trek’i Star Trek yapan, daha önce insanların gitmediği uzayın derinliklerine hem diplomatik hem de araştırma amaçlı yolculuk konsepti, “prime directive” ve bu direktifin doğurduğu çelişkiler, kavramsal sorgulamalar ve zorluklar benim için Star Trek’i gerçek bir bilim kurgu klasiği yapan ögelerdi.

geekstra_startrek_02

J.J. Abrams’ın yorumlamasıyla evet daha popüler tüketime uygun hale geldiğini kabul ediyorum ve bir bakıma iyi de yaptı ama iki filmde bir orijin hikayesi anca sıkıştırmış olması ve (en azından benim için) asıl mevzuya girememesi beni biraz tilt etmedi değil.

Simon Pegg’in BBC’ye verdiği röportaj bu sebepten biraz içimi rahatlattı. Pegg’e Orci’nin yönetmenlik koltuğuna oturmasıyla ilgili ne düşündüğü sorulduğunda şöyle cevap verdi:

“Onun yönetiyor olmasına çok seviniyorum çünkü ‘yabancıya gitmedi’ gibi bir durum söz konusu. Dışarıdan, tanımadığımız birinin gelmemesi iyi. Bob rebootun başından beri bizimleydi ve onun yönetmenliği devralıyor olması çok mantıklı çünkü o [Star Trek’i] anlıyor. Aramızdaki en büyük Trekkie oydu ve hikayeyi en iyi anlayan hep o olmuştu. Bu yüzden onun hem filmin yazılmasında hem de yönetilmesinde başı çekiyor olması çok güzel.”

geekstra_startrek_03

J.J. Abrams’ın Star Wars’ı yönetiyor olmasına rağmen Star Trek serisiyle şu veya bu şekilde devam edeceği söylentileri için de Pegg şunları söyledi:

“J.J.’in elini kolunu tamamen çekebileceğini hiç sanmıyorum. Tarzı bu değil.“

Evet Star Trek artık Roberto Orci’ye emanet. Star Trek’in 50. Yıl dönümü olan 2016 yılına yetişmesi planlanan Star Trek 3 filmi nihayetinde mevzuya girecek. Uzayın bilinmeyen köşelerine giderek yeni kültürler, ırklar ve maceralar ile karşılaşacaklar.

Oh oh oh dadından yenmez….

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.