• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Sofia Coppola Deniz Kızını Yönetecek?

FİLM

Sofia Coppola Deniz Kızını Yönetecek?

R.ist.T.O. 20 Mart 2014


Background
share close

geekstra_sofia_coppola_little_mermaid_01

Sanırım süper kahramanlar, vampirler ve zombielerden sonra HollyWood’un yeni gözdesi masallar Tamam tamam masal hikayeleri ve karakterleri hiçbir zaman HollyWood’un “malzeme kaynakları” listesinde çok alt sıralara inmedi ama son zamanlardaki artış yalnızca benim gözümde mi bir trend olarak görünüyor?

Geçen senelerde Pamuk Prenses ile ilgili iki film gördük, Maleficent, Pan ve Jungle Book geliyor şimdi de Küçük Deniz Kızı ile ilgili iki projeden bahsediliyor. Ayrıca bu filmlerin bir çoğu beklendiği gibi Disney yapımı da değil.

Sanki diğer stüdyolar Disney’e “sen blockbuster live action piyasasına girerek bizim ekmeğimizle oynarsan biz de senin klasik animasyon karakterlerinin seninle özdeşleştirilmemesi için elimizden geleni yaparız” diyorlar gibi. Bu öylesine ortaya koyduğum bir komplo teorisi tabii.

 geekstra_sofia_coppola_little_mermaid_02

Universal’ın geliştirmekte olduğu Küçük Deniz Kızı projesi için Lost in Translation ve Bling Ring’in yönetmeni Sofia Coppola aday gösteriliyor. Bu seçim eğer fixlenmiş ise kafamda şöyle bir soru uyandırıyor “Sofia Coppola genç bir kitleye hitap etmesiyle bilinen bir yönetmen değil. Küçük Deniz Kızının bu versiyonu bu karakteri özdeşleştirdiğimiz küçük yaşlı izleyicileri hedef almıyor mu yoksa Sofia bu kitleye hitap etmek için yeni bir yönetim tarzı mı ele alacak?”

Film için daha önce Joe Write, Kelly Marcel ve Abi Morgan gibi isimler düşünülüyormuş ama Joe Write Pan’i yönetiyor malum ve yazarlık koltuğunda da artık Edward Scissorhands ve Corpse Bride ile tanıdığımız Caroline Thompson bulunuyor.

Bu yeni uyarlamanın karaknlık ve emo bir film olmayacağını ve Disney’in animasyonunun da gölgesinden çok da kurtulamayacağını düşünüyorum.

Sizce bu klasik hikayenin Sofia Coppola yorumu nasıl olacak? Emma Watson’u Ariel rolüne görür müyüz?

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.