• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right WTF?
  • keyboard_arrow_right Sony Hack’i ve Spider Man

FİLM

Sony Hack’i ve Spider Man

R.ist.T.O. 14 Aralık 2014 1


Background
share close

Sony’nin hacklenmesi sonucu internet sızdığı söylenen evrakları göreniniz oldu mu? Açıkçası ben denk gelmedi bu nasıl sızıntı kardeşim?

Neysi Sony hack’inden sonra sızan bilgiler arasında Spider Man ile ilgili bir ton bilgiye ulaşıldığı söyleniyor. Başlıca konular şöyle:

Sony Marvel İşbirliği gerçekleşebilir.

geekstra_civil war

The Wall Street Journal’a göre Sony Picture başkanı Doug Belgrad ve Sony Motion Pictures şefi Amy Pascal’a yaratıcı kontrol, pazarlama ve dağıtım hakları Sony’de kalması koşulu ile Marvel’a yeni bir Örümcek Adam üçlemesi yapma hakkı vermek ile ilgili bir anlaşma yapılabileceğini iletmiş.

Bir başka e-mailde Pascal, Marvel’in Captain America 3: Civil War için Örümcek Adam’ı istediklerini belirterek Ocak ayında bir “Örümcek Adam zirvesi” düzenleyerek karakter ve seri ile ilgili kararların verileceği söylenmiş.

Zaten Peter Parker olmadan Civil War’ın Civil War olmayacağını söyleyip durdum sağda solda. Çünkü Peter Parker büyük ideoloji ve ikonların savaşında olaylardan doğrudan etkilenen ve ortada kalanları temsil ediyor. Peter tüm hikayenin hümanist öğesinin anlatıldığı bakış açısı (tamam diğer Avengerler de var ama asıl olay Peter’ın hikayesi).

Marvel Andrew Garfield’ı Peter Parker olarak görmek istemiyor.

geekstra_spiderman_01

Latino Review’un haberine göre Sony-Marvel işbirliğinin gerçekleşmesi durumunda Marvel seriyi sıfırlamak konusunda kararlı. Yani Sam Raimi ve Marc Webber’ın çekmiş olduğu seriler Star Wars romanları ve çizgi romanları gibi “fan fiction” sınıfına atılacak. Bu aynı zamanda Andrew Garfield’in Peter Parker olmayacağı anlamına geliyor.

Joe ve Anthony Russo Avengers 3’ü yönetebilir ve Spider Man’e talipler.

geekstra_infinit wars

İnternete düşen e-postalardan biri Joe ve Anthony Russo’nun Spider Man serisine yapımcı olarak dahil olmaları ve karşılığında Spider Man’in Infinty War 1 ve 2 için kiralanması gibi bir durumu ortaya koyuyor.

Haberin kaynağı O Vertice’in paylaştığı alıntı şöyle:

“Ben ve kardeşim yeni bir yapımcılık anlaşması kapsamında Spider Man’in yapımcılığını yapmak için gelsek nasıl olur? Biliyoruz kolay bir anlaşma olmayacak ama bir konuşmaya değer diye düşünüyorum. Ne düşünüyorsun?”

Sony Yöneticileri Spider Man serisinden endişeli.

Tamam zaten böyle bir endişe olmasa Marvel ile ortak yapım konusu bu kadar büyümezdi muhtemelen. Fakat yine sızan e-maillerden anlaşılan Sony yöneticilerin Örümcek Adam’ın daha büyük bir MCU’nun bir parçası olmadan daha ne kadar sürdürülebileceği konusundan endişelerinin olduğu. Hatta Jeff Robinov ve Amy Pascal arasındaki konuşmada Stan Lee’yi Sony için yeni bir karakter yaratması için davet etme fikri de ortaya atılmış. E-mailin neticesi Sony’nin Marvel ile iş birliği yapmaması durumunda çok az seçeneğinin kaldığı yönünde.

Tüm bunları doğrulamak güç ama dedikodusu bile güzel değil mi (Andrew Garfield’in Peter Parker olmaması dışında)?

Siz ne düşünüyorsunuz?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.