Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Sony’den Yeni Robin Hood Projesi

DenofGeek’ten Ryan Lambie‘nin haberine göre Sony uzun süredir dedikoduları dönen Robin Hood projesini satın almak üzere. 2013’te çıkan haberler bir Merry Men filminin geleceği yönündeydi ancak yapılan son açıklamalara göre projenin arkasındaki isimler Cory Goodman ve Jeremy Lott, Robin Hood konseptini Avengers’ın takım konseptiyle harmanlayıp bir dizi Robin Hood filmine dönüştürmeyi planlıyor. Ve projenin yeni adı Hood (Arrow is that you?).

Marvel’in Sinematik Evreni’ni oluştururken uyguladığı taktik bir çok stüdyoya ilham olmuş durumda. Takım konsepti ve üçleme kavramının ötesine geçmiş olan seri/dizi filmler sinema severleri salona çekmeyi en iyi beceren filmler artık. Özellikle “geek filmleri” ve dominant hollywood filmleri özelinde konuşuyorum tabii. Bağımsız sinemayı da seviyoruz yoksa 🙂

Robin-Hood-Fathers

Hal böyleyken Sony’nin, Marvel’in yürüdüğü yoldan yürüyecek bir Robin Hood projesinin peşinde olması (ya da projeye sıcak bakıyor olması diyelim) şaşırtıcı değil. Bir dizi ortaçağ soygun filmi, Robin Hood ve ekibi Merry Men’in dahil olduğu ekip işi/takım işi filmleri, şimdiye kadar önümüze konan Robin Hood uyarlamalarının kolaylıkla ötesine geçebilir gibi geliyor bana da. Tabii yönetmen ve oyuncu seçimi de bu noktada çok büyük bir rol oynayacak. Dolayısıyla Sony’nin bu konuda gerçekten ince eleyip sık dokuması gerekiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Assassin’s Creed Filmine Bilet Kazananlar!

Selam Gençler! 23 Aralık’ta vizyona girecek Assassin’s Creed filminin ön gösterimine gidiyoruz ve bizimle birlikte...

Haftalık Geek Bakışı #13 (27.12.2017 – 03.01.2018)

Selam Gençler! Haftalık Geek Bakışı geri döndü! Güncel konular ve gelişmeler üzerine konuştuğumuz, farklı farklı...

Kapat