• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Spider Gwen Filmine Ne Dersiniz?

FİLM

Spider Gwen Filmine Ne Dersiniz?

R.ist.T.O. 23 Ekim 2014 1


Background
share close

geekstra_spider gwen_01

Açıkçası karakteri pek tanımıyorum ama bazı kimseler alternatif bir gelecekten gelen örümcek güçlü Gwen Stacy’yi Marvel’in 2014 yılının en başarılı yeni karakteri olarak adlandırıyor.

Sony’nin Amazing Spider-Man serisiyle istediği büyük patlamayı yakalayamadığı bir gerçek (benim için Amazing serisi ilk seriye göre çok daha iyi bir seri ama gişe başarısı aksini söylüyor…).

Marvel çizgi roman evreninde değerini kanıtlamış ve kendi serisine kavuşan Spider Gwen, Sony’nin genişletmek istediği Spider Man sinematik evrenin bir parçası olabilir mi? Ellerinde Gwen Stacy rolünde Emma Stone gibi bir oyuncu var.

Benim için net olmayan bir şey Spider Man alakalı karakterlerin haklarını elinde bulunduran Sony’nin daha bu sene ortaya çıkmış bir karakterin de hakkına da sahip olup olmadığı. Sony’nin 2017 için duyurduğu “Kadın kahramanlı” film projesi bulunuyor ve senarist Lisa Nolan’ın projeye dahil olduğu biliniyor.

Spekülasyonlar 2017’ye kadar Spider Gwen karakterinin olgunlaşmış ve Marvel dünyasında kalıcı bir yer edinmiş olacağından filminin bu anlamda mantıklı olabileceği yönünde. Fakat Spider Gwen’e gelene kadar Spider Man lisansına bağlı kadın karakterler arasında öne çıkan bir iki karakter daha olabilir.

geekstra_spider gwen_03

Spider Woman ilk akla gelen isimlerden fakat kendisinin Spider Man evreni ile bağları pek o kadar güçlü değil. Batwoman nasıl tam olarak Bat ailesinin bir parçası sayılmayabiliyorsa Spider Woman da pek Spidey evreninden sayılmaz. Tabii alternatif Spider Woman’lar da var. Mattie Franklin, May ‘Mayday’ Parker gibi isimler de Spider Woman olarak karşımıza çıkabilir.

geekstra_spider gwen_02

Daha güçlü bir aday bana kalırsa Felicia Hardy nam-ı diğer Black Cat olabilir. Amazing Spider Man 2 filminde de bir Felicia görmüş olmamız karakterin alt yapı çalışmasının yapılmakta olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Spider Man ile ilişkili kadın karakter denince benim aklıma ilk gelen isimler arasında Firestar var. Çocukluğumda çok sevdiğim Spider Man and His Amazing Friends animasyon serisinde Spider Man Firestar ve Icman üçlüsünün maceraları işleniyordu.

geekstra_spider gwen_05

Firestar’ın bir X-Men mi yoksa Spider Man karakteri mi ayrıca tartışılabilir ama sanırım o ayrımın çok net yapılabileceği pek fazla da karakter kalmadı.

Sony’nin ele alacağı kadın kim olursa olsun elinde sonunda büyük bir hype ve gelir potansiyelinin olması gerekiyor ve karakter olarak az tanınmış olsa da Spider Gwen’in en büyük avantajı Emma Stone. Benim fanboyluk hayallerimden biri de bir bahane ile Emma Stone’un Mary Jane’i de oynaması (Oha! Ama kadının normal hali kızıl! Ayrıca Emma Stone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

geekstra_spider gwen_04

Kişisel tercihim bir Black Cat filminden ziyade Emma Stone’u yeniden Spider Man evreninde yeniden görmek olurdu ki bence Sony’nin gişesi için de bu daha iyi bir tercih olacaktır. Artık önümüzdeki aylarda yapılacak açıklamaları beklemekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.