• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right STAR WARS VII
  • keyboard_arrow_right Star Wars VII Detayları!

FİLM

Star Wars VII Detayları!

R.ist.T.O. 24 Temmuz 2014


Background
share close

J.J. Abrams’ın projeleri konusunda ne kadar gizemli olduğunu biliyoruz. Fakat Badass Digest bir şekilde filmin bazı detaylarını öğrenmiş. Her ne kadar resmi bir açıklama olmasa da sızan plot bayağı ilgi çekici.

Aşağıdaki detaylar spoiler içerebilir (dedikodu sonuçta ama gerçek olduğu ortaya çıkarsa spoiler sayılır) dolayısıyla uyarmadı demeyin.

Film Luke’un ışın kılıcı tutan kesik koluyla başlıyor. Bu kol ışın kılıcıyla birlikte bir çöl gezegenine düşüyor (bu çöl gezegeninin Tatooine olmadığı söyleniyor). Işın kılıcı Daisy Ridley ve John Boyega’nın karakterleri tarafından bulunuyor.

geekstra_starwars_03

Boyega’nın karakteri bir Storm Trooper ve yeni bir hayat arayışıyla görevinden kaçmış bir kaçak asker. Buldukları ışın kılıcını araştırırlarken Han ve Chewbacca ile karşılaşıyorlar ve Han onlara ışın kılıcının sahibi ile ilgili bir hikaye anlatıyor ve 30 yıldır onu kimsenin görmediğini söylüyor (Return of The Jedi sonrası ortalıktan kaybolmuş).

Bunlar olurken bir buz gezegeninde yine bir dünya yok edici ulti silahı inşaası devam ediyor.

Valla böyle diyorlar ben internetin yalancısıyım fakat Badass Digest birkaç farklı kaynaktan bu hikayeyi doğrulandığını iddia ediyor.

Star Wars’ın roman ve çizgi romanlarını okumadığımdan “Jedi” sonrası Luke’un hikayesi nasıl gelişiyor, anlatılıyor mu bilemiyorum fakat Disney romanların da geçerliliğini sıfırladığına göre oralardan da bir ipucu bulmak imkansız sanırım.

Game of Thrones dizisinde Brienne of Tarth’ı canlandıran Gwendoline Christie’nin rolü de sızan haberlerden. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Boyega’nın karakteri kaçak bir Storm Trooper olacak. Christine’nin rolü ise Boyega’nın komutanı. Emrindeki bir askerin görevinden kaçması onun başına bela oluyor ve Boyega’nın karakterinin peşine düşüyor.

geekstra_starwars_02

Söylentilere göre Christie’nin ışın kılıçlarıyla antrenman yaptığı görülmüş bu da onun bir imparatorluk askeri olmakla birlikte bir Sith olma ihtimalini de ortaya çıkartıyor.

Söylentilerden devam edecek olursak; Christie’nin rolü daha önce Benedict Cumberbatch’a teklif edilen rolmüş. Sadece cinsiyet değiştirilerek Christie’ye verilmiş.

Ha bir de Unicef için yaptıkları kampanya çerçevesinde, J.J. Abrams film setini ve filmde kullanılan bir X-Wing’i gösteren bir video yayımladı.

Eee siz ne diyorsunuz? Sızan haberler ne kadar inandırıcı ve/veya plot ile ilgili fikir ve düşünceleriniz neler?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.