Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Star Wars VIII ve IX Rian Johnson’a Emanet!

Evet J.J. Abrams’dan Star Wars batonunu kimin devralacağı belli oldu. Brick, The Brothers Bloom ve Looper gibi filmleri yazar yönetmeni Rian Johnson, Star Wars Episode VIII ve IV’i yazacak ve yönetecek.

Açıkçası J.J. Abrams’ın seriye devam etmeyecek olmasına üzülmüyorum ama devam etmemesinin gerekçelerini de merak etmiyor değilim.

Looper’ı aşırı derecede beğenmemiş olsam da The Brothers Bloom kanımca iyi yazılmış ve yönetilmiş bir filmdi ve büyük bir keyifle izledim. Daha küçük çapta bireysel ve insani ilişkileri iyi yazan ve anlatabilen bir yönetmenin, epik bir uzay macerasına nasıl bir katkı yapacağı konusu beni tatlı bir meraka sürüklüyor.

“Star Wars’dan beklenen büyük ölçekli bir anlatımı ve görselliği bize sunabilecek mi?” sorusu da kafamın içinde vızıldamıyor değil ama en azından derinliği olan karakterler ve etkileşimler göreceğimizden şüphem yok.

İşin ilginç kısmı daha geçen sene Rian Johnson’a Star Wars filmi çekme ihtimali sorulmuş ve şöyle yanıt vermiş:

geekstra_starwars8_02

“Benim adımın o seçkin listede olduğunu sanmıyorum fakat Star Wars bu, eğer teklif edilirse reddetmek çok zor olur.

“Öte yandan kendi hikayelerimi yazmak ve bu hikayeleri bir şekilde film haline getirmekle uğraşıyorum. Benim olayım bu, kendi hikayelerimi anlatmak. Ya Star Wars filmi için teklif gelirse gibi bir durumla yüz yüze geleceğimi hiç sanmıyorum.”

Demek ki soru sorulmuş ve cevap olumlu olmuş ki Star Wars Episode VIII ve IX’u çekiyor olacak. StarWars serisini her türlü izleyeceğiz ama ne yalan söyleyeyim serinin ilerideki bölümlerine olan ilgim ve merakım daha da arttı.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Galaksi’nin Koruyucuları Röportajları

Galaksi’nin Koruyucuları filminin çıkışına şunun şurasında bir şey kalmadı. Tabii biz izledik ve podcastimizi yayımıladık...

[FRAGMAN] The Martian

Mükemmel! The Martian fragman’ın bende bıraktığı izlenim tek kelime ile bu. Biliyorum ki fragmanın yansıttığından...

Kapat