• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Steve Rogers için Cap 3 Son!

FİLM

Steve Rogers için Cap 3 Son!

R.ist.T.O. 31 Ağustos 2014


Background

Captain America: Winter Soldier ve Captain America 3’ün yönetmenleri Russo kardeşler Captain America 3 filminin Steve Rogers hikayesinin tamamlanacağı film olduğunu açıkladılar.

Captain America 3’e daha 2 yıl var ve proje hakkında çok da bilgi yok fakat bildiğimiz kadarıyla Steve Rogers’ı oynayan Chris Evans’ın sözleşmesindeki son solo film olacak.

Iron Man 3 gibi solo film serisine mi son verilecek yoksa herkesin beklediği gibi kalkan ve unvanın devri ile mi sonuçlanacak belli değil(hayır bence kesinlikle yeni Captain America Sam Wilson olmayacak.).

MTV ile konuşan Russo kardeşler şöyle dedi:

geekstra_steve rogers_02

“gizli bilgileri açıklamadan bunun bir son olup olmadığını söylemek zor fakat şunu söyleyebilirim. Tatmin edici bir hikaye anlatımı için hikayenin bir başı, ortası ve sonu olması gerekir. Bu doğal bir anlatım süreci. ”

“Marvel dünyasının güzelliği çok geniş, iç içe geçmiş bir evren olması. Bu kapsamda her kahramanın yükselişini ve çöküşüne şahit oluyoruz. Bu süreç içinde bir devir teslim de söz konusu oluyor. Sinematik evren geliştikçe çizgi roman evreninde görmeye alıştığımız bu süreci görmeye başlayabiliriz. Yeni karakterler için başlangıçlar olacağı gibi bazı karakterler için de sonlanma durumu söz konusu olabilir. bu devir teslimler aslında işin en eğlenceli kısımlarından”

Russo kardeşler Collider’a verdikleri röportajda da Captain America 3’ün Bucky odaklı bir hikaye olacağını söylemişti.

geekstra_steve rogers_01

“Captain America 3’te soracağımız felsefi sorular arasında şu sorular olacak. Bucky affedilebilir mi? O insanlık tarihinin en acımasız katillerinden biri mi yoksa 2. dünya savaşından beri işkence gören bir savaş esiri mi? Kendi hatırasını geri kazanacak mı? Eğer hafızasını geri kazanamazsa onu Bucky olarak görebilir miyiz yoksa başka bir kişi olarak mı tanımlanmalı? Kısaca çok ilginç ve eğlenceli bir hikaye olacak”

Şuanda Captain America 3’ün senaryosunun ilk hali hazır durumdaymış. Russolara göre senaryo Kevin Feige’den gelen bir ana fikir üstüne kurgulanmış ve “Kevin bir fikir atarsa bu tüm evreni etkileyen bir fikir oluyor. Örneğin Shield’in çöküşü.”

Yukarıda paylaştığımı bilgiler ışığında benim çıkarımlarım şöyle.

geekstra_steve rogers_03

Captain America 3’te Steve Rogers’ın ölümü veya bir şekilde Captain America unvanını taşıyamaz hale gelişine şahit olacağız. Bu süreç içerisinde Captain America unvanını Bucky devralacak gibi görünüyor.

Age of Ultron ile ilgili gelen dedikodularda (detayları burada) da Age of Ultron’da Captain America’nın yeni bir Avengers ekibi toplayacağı söyleniyor. Eğer bu doğru ise  Captain America 3’te “Kevin Feige’nin verdiği fikir”in yeni bir Avenger ekibinin kuruluşu gibi bir durum olabilir.

geekstra_new-avengers_04

Bazıları Captain America unvanının hem Bucky’ye hem de Falcon’a aynı anda geçme ihtimalini konuşuyor. Belki de Avengers, New Avengers, West Coast Avengers vb durumları olabilir deniyor ama şahsen pek ihtimal vermiyorum. Bir Young Avengers konsepti ortaya konursa fena olmayabilir gibi de geliyor gerçi ama tüm Marvel filmlerinin hali hazırda PG 13 olarak çıkıyor zaten daha küçük yaşlı kullanıcılara yönelik ayrı bir Young Avengers serisi oluşturmak isterler mi bilemiyorum.

Her türlü Captain America unvanı Steve Rogers’dan çıkacak gibi görünüyor. Ey Geekstralılar! sizin tahminleriniz ve/veya istekleriniz neler?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Avatar
Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.