Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Super Mario Filmi Mi Geliyor?

geekstra_super_mario_2

Geçenlerde Sony’nin tüm kurumsal datalarının “Kuzey Kore Siber Saldırısı” sonrası internete sızdırıldığı haberini almıştık.

Bilmeyenler için olay şu, Sony’nin Kuzey Kore’yi tiye alan Seth Rogen filmi “The Interview” filmi nedeniyle Kuzey Kore aylardır hem Sony’ye hem de ABD’ye resmi uyarılar yapıyordu. Gerekçe bir ulus olarak Kuzey Kore’yi ve yüce başkanlarını aşağıladığı idi.

Uyarılara rağmen proje’nin durdurulmaması nedeniyle Kuzey Kore’nin ünlü siber birliği Büro 121’nin Sony’ye siber saldırı düzenleyerek e-postalar dahil olmak üzere bir çok kurumsal bilgileri, filmleri ve senaryoları çaldığı ve bir kısmını internete sızdırdığı iddia ediliyor.

geekstra_super_mario_3

Neyse konumuz Kuzey Kore, Seth Rogen, The Interview filmi fln değil aslında. Konumuz Super Mario. Kotaku’nun haberine göre Sony’ye düzenlenen saldırı sonrası internete sızan e-postalardan birinde Super Mario’nun yeniden beyaz perdeye uyarlaması gündeme gelmiş.

Yapımcı Avi Arad Sony stüdyo şefi Amy Pascal’a “Mario” başlıklı bir e-postada “ben Mario The Animated Filminin gururlu babasıyım” diyerek konuya girdiği, sonrasında da kendisinin Mario’nun yaratıcısı Shigeru Miyamoto ve Nintendo CEO’su Satoru Iwata ile çektirdiği fotoğraflarla birlikte “toplanalım, turnayı gözünden vurduk” dediği iddia ediliyor.

Milyar dolarlık bir firmanın siber saldırısının sonrasında Super Mario’nun yeniden filmleştirilmesi konusunu tartışıyor olmamız sanırım geekliğimizi doğruluyor. Üzülsek mi sevinsek mi bilemedim doğrusu. Daha önce 1993 senesinde filmleştirilen Super Mario Bros. Aslında kötü olmayan casti ve über kötü senaryosuna rağmen bir baş yapıt olamasa da 10 yaş altı saf oğlanlara güzel bir çocukluk anısı olarak kalmış olduğunu umuyorum. Yoksa o filde çalışan herkesin emeğine yazık…

geekstra_super_mario_01

Neyse yeni bir Super Mario filminin zamanı gelmişti zaten. Lara Croft’tan ne eksiğin var?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Doctor Strange Yeni Poster!

Doctor Strange haberlerinde filmi fantastik, psychedelic, avangar gibi kelimelerle o kadar çok tanıttılar ki filmi...

Alicia Vikander’lı Tomb Raider Filminden İlk Resmi Görüntüler

Tomb Raider’ın 2013 yapımı reboot oyununu ne kadar sevdiğimi daha önce söylemiş miydim (Saygın’ın “Evet...

Kapat