• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Terminatör: Genisys Fragmanı Üzerine Enfes Bir Okuma

FİLM

Terminatör: Genisys Fragmanı Üzerine Enfes Bir Okuma

ExOblivione 6 Aralık 2014 1


Background
share close

Son iki haftadır çocukluğumuzun temeli, bir takım film fragmanları ile Hollywood tarafından sarsılmakta. Tıkandığı yaratıcılık sürecini, popüler serileri reboot veya remake olarak ısıtıp yeniden sunarak geçiştirmeye çalışan Hollywood, kanımıza girmekte ısrarlı.

Jurassic World ve Star Wars The Force Awakens fragmanlarından sonra, Terminatör serisinin rebootu olacak Terminatör: Genisys için ilk fragman yayınlandı.

Çocukluğunda ilk Terminatör filmini izlemiş ve etkilenmiş olan şimdinin koca koca adamları olarak hemen vay anam böyle Terminatör filmi mi olur! Çorba etmişler bu ne böyle! gibi şikayetlerimizi savurduk.

arnold_schwarzenegger_terminator_genisys-wide
Arnold yaşlanmış T-800 ile geri dönüyor!

Hem de içimizdeki heyecan kıpırtısına yenik düşüp, film vizyona girdiğinde izlemek için koşa koşa gideceğimizi bile bile.

Şikayet etmemek elde değil. Terminatör serisi 2. filmden sonra hiç toparlayamamış, sürünen bir seriydi. Bu seriyi zorla devam ettirmektense böyle bir reboot/remake karışımı ile temiz bir sayfa çekmeleri aslında doğru bir hareket.

Bunu ne kadar iyi yapacaklarını film 1 Temmuz 2015’de vizyona girince hep beraber göreceğiz.

terminator-genisys-entertainment-weekly-cover
Yeni Sarah Connor ve Kyle Reese

Şu an için bir Terminatör filminde olması gereken temel taşlara sahip olduğunu fragmandan bariz görebiliyoruz.

Peki neredeyse ilk Terminatör filminin fragmanını birebir kopyalayan Terminatör: Genisys fragmanı bize Hollywood’un içinde bulunduğu mevcut durum hakkında nasıl bir bilgi sunuyor?

Bununla ilgili TheSciFiChronicles.com‘daki, Terminatör: Genisys fragmanı üzerinden Hollywood’u ele alan enfes  yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yazar Bilge Foyle, hem yeni filmin fragmanındaki sahneler ile eski filmleri (Terminatör 1 ve 2) ince detaylarla süsleyerek karşılaştırıyor hem de Hollywood’un yaşadığı değişime, sinemasındaki kalite kaybına ışık tutuyor.

Uzunca ama oldukça keyifli bir okuma.

Hadin

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.