• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right KİTAP
  • keyboard_arrow_right Yeni Gaiman Uyarlamasının Başrolü Belli Oldu

FİLM

Yeni Gaiman Uyarlamasının Başrolü Belli Oldu

kafkaesk 14 Temmuz 2014


Background
share close

fanning_gaiman

Neil Gaiman’ın kısa öyküsü “How to Talk to Girls at Parties” beyaz perdeye uyarlanıyor. John Cameron Mitchell’in (Hedwig and the Angry Inch, Shortbus, Rabbit Hole) yönetmenliğini yapacağı filmde en son Maleficent’ta izlediğimiz Elle Fanning başrolde yer alacak.

Gaiman’ın kısa öyküsü 2006 yılında yayınlandı ve açık konuşayım ben ıskalamışım. Gaiman’ın romanlarını -ve çizgi romanlarının bir kısmını- severim ancak kısa hikayelerini pek okuduğumu söyleyemeyeceğim.

How to Talk to Girls at Parties, 1970’li yılların Londra’sında bir partiye giden iki delikanlının hikayesi aslında. İçlerinden biri kısa sürede bir kız tavlıyor ve diğeri tek başına, bir partide nasıl davranması gerektiğini, kızlarla nasıl konuşulacağını bilmediğinden zor bir durumda kalıyor. Ancak sonrasında, partideki kızların aslında göründüklerinden çok farklı olduklarını anlıyor. Elle Fanning”in canlandıracağı karakteri spoilersız tanımlamak pek mümkün değil. Bu yüzden o topa hiç girmiyorum. Filmin fragmanı yayınlandığında bu konuya belki yeniden döneriz.

Tagged as: .

Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.