• Home
  • keyboard_arrow_right GADGET
  • keyboard_arrow_right GOOGLE PROJECT ARA İLE MODÜLER TELEFONLAR GELİYOR!

GADGET

GOOGLE PROJECT ARA İLE MODÜLER TELEFONLAR GELİYOR!

R.ist.T.O. 4 Mart 2014


Background
share close

geekstra_project-Ara

Eğer benim gibi bilgisayar toplama ile girdiyseniz teknolojik alet edevat işine, pratiklik ve fonksiyonelliği konforun biraz daha üstünde tutuyor olabilirsiniz.

Google’ın ATAP (Advanced Technology and Projects yani Gelişmiş Teknoloji ve Projeler) grubunun üzerinde çalıştığı modüler telefon adı üstüne toplama bir cep telefonu olacak. Prototipi hazır hale getirilmiş ve 2015 yılında da piyasaya sürülmesi beklenen modüler günümüzün gereksiz pahalı telefonların karşısında yalnızca fonksiyonelliği değil fiyatı ile de fark yaratacak.

geekstra_project-Ara_02

50 USD gibi cüzi bir fiyata temel cihaz alınabilecek ve kullanıcı alacağı ek parçalarla istediği telefonu oluşturabilecek. Temel cihazın büyük bir ihtimalle sim girişi bile olmayacak ve Wi-Fi üzerinden çalışacak ama çok dert değil bir modüle bakar.

4mm kalınlığındaki modülleriyle bu cihazlar 10 mm’nin üstüne çıkmayacak ve ilerleyen 3D yazıcı teknolojisiyle kullanıcı cihazın kendisini de kişiselleştirebilmesi bekleniyor.

Şimdilik modüllerin kapasitesi ve telefonun upgrade edilebilirliği üzerine pek bir bilgi olmasa da yakın bir gelecekte kırık ekran, düşük hafıza veya işlemci gücü gibi sıkıntıları daha rahat aşacağız gibi duruyor. Hatta fotoğraf meraklıları için daha yüksek kapasite bir kamera takılabilen bir telefonumuz dahi olacak gibi.

geekstra_project-Ara_01

Siz ne düşünüyorsunuz bu modüler telefondan bir tane alır mıydınız?

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.