• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right BILL WATTERSON’UN SON ÇALIŞMASI

ÇİZGİ ROMAN

BILL WATTERSON’UN SON ÇALIŞMASI

R.ist.T.O. 8 Mart 2014


Background
share close

geekstra_stripped_calvin&hobbes

Calvin and Hobbes yayından kalktığından beri Bill Watterson evine çekilmiş ve ortalarda görünmüyordu.

Kendisine adanmış ve daha önce haberini yapmış olduğumuz (ahanda link) Dear Mr. Watterson filminde bile kamera karşısına çıkmadı. Zaten röpörtaj yapmayı da sevmezdi. Tüm kapitalistlerin çabalarına ramen Calvin and Hobbes’un oldukları gibi bir karikatür olarak kalmalarında ısrarcıydı. Ne çizgi dizisi, ne uzun metraj filmi ne de eşantiyon ürünlerde Calvin ve Hobbes karakterlerini gördük.

Uzun bir aradan sonra Bill Watterson sessizliğini bozdu. Bir kaç röpörtaj verdi, Parkinsons araştırması için bir resmini bağışladı ve Calvin and Hobbes’un e-book olarak çıkartılmasına onay verdi.

geekstra_stripped_poster

En son bir film posteri yaptı. Stripped adında bu film, basılı medyanın yavaş yavaş kaybolduğu günümüzde gazetelerle birlikte ölmekte olan gazete karikatürlerini ve yeni bir mecrada yükselen dijital internet karikatürlerini anlatan bir belgesel olacak. Stripped’de kısa bir röpörtaj bile yapan Watterson’un son ticari işinin bu poster mi olacağı yoksa sektöre geri dönüşün bir sinyali mi bilinmiyor.

Stripped 4 Nisan 2013 tarihinde Kickstarter‘dan finanse edilmiş ve 33.560 USD hedeflerken 2,741 destekçiyle 75.550 USD toplamayı başarmıştı.

Stripped ABD’de 1 Nisan’da gösterime girecek. Belgesel gazete karikatüristleri Jim Davis (Garfield), Cathy Guisewite (Cathy),  Bill Amend (Foxtrot) ve tabii Penny Arcade, The Oatmeal gibi internet sitelerinin karikatüristleriyle de konuyu tartışıyor.

Film ile ilgili bilgileri Strippedfilm.com adresinden alabilirsiniz.

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.