• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right DC’den Yeni Seri: Gotham Academy

ÇİZGİ ROMAN

DC’den Yeni Seri: Gotham Academy

kafkaesk 1 Temmuz 2014


Background
share close

DC Comics, Ekim ayında yayınlanmaya başlayacak iki yeni ongoing (mini seri değil yani sürekli, devamlı hani) çizgi roman serisini duyurdu. Gotham Academy ve Arkham Manor.

Arkham Manor’a daha sonra kendi başlığında değiniriz. Beni asıl heyecanlandıran Gotham Academy!

“Adam Teen Drama’ya yükseliyor, bu ne biçin iş?!” diyenleriniz olacaktır ama önce bir dinleyin yahu. Yıllar evvel daikhan ile hemen alttaki görseli görüp gaza gelmişliğimiz var bir kere. Çizgi dizi olarak hayal ettik Gotham High konseptini. Ne kadar büyük potansiyeli olduğunu sayısız kez konuştuk. Dolayısıyla Gotham Academy haberi ile yeniden gaza geldim evet.

gothamhighclassphoto

Gotham High konseptinin Jeffrey Thomas tarafından yaratıldığını, DC’nin önce bir çizgi diziye dönüşmesi için Thomas’a onayı verip projenin başına geçirdiğini ancak daha sonra bu projenin iptal edildiğini söylemekte fayda var bu noktada.

Becky Cloonan ve Brenden Fletcher’ın yazacağı (ki Cloonan aynı zamanda çok sevdiğim bir çizer) ve Karl Kerschl’in çizeceği serinin olayı da kısaca, Gotham’ın elit ailelerinin çocuklarının yatılı okuduğu bu Prep School‘da yaşayacakları maceralar. Yatılı okul hikayelerini oldum olası sevmişimdir. Bu hikayelerin Batman/Bruce Wayne’in gölgesindeki Gotham Şehri sosuna bulanacağını bilmek büyük keyif.Tamam yukarıdaki Gotham High tarzı bir seri olmayacak Gotham Academy. Yepyeni liseli Gotham karakterleri yaratılacak seri için ama yine de…

Yaşım/başım kaldıracak mı bunu 1 Ekim’de serinin ilk sayısı yayınlandığında göreceğim.

Tagged as: .

Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.