• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Yeni Dredd Filmi Dedikoduları!

ÇİZGİ ROMAN

Yeni Dredd Filmi Dedikoduları!

R.ist.T.O. 14 Eylül 2014


Background
share close

2012’de vizyona giren ve Karl Urban’ın baş rolde olduğu Judge Dredd filmini kaçımız beğendik? Ben beğenen fakat aşırı fanatiği olmayanlardanım.

Buna gerekçe olarak Judge Dredd evrenine tek referansımın Stallone’nin filmi olması olabilir. Çizgi romanını şimdiye kadar el sürmedim.

Film internetteki geekler tarafından çok sevilmiş fakat uzmanlar filmin gişede başarısız olmasının sebebini filmi sevenlerin görüşlerinin yeterince yaygın bir şekilde genel izleyiciyi etkilememiş olması ve Dredd’in dünyasının genel izleyici tarafından bilinmiyor olmasına bağlıyor.

Her şeye rağmen hem fanlar hem de yapımcılar devam filmi konusunda çalışmalarına devam ediyorlar gibi görünüyor ki Karl Urban Chicago Comic Con’da bir devam filminin “muhtemel” olabileceği ve bir prequel olacağını söyledi.

“Büyük ihtimalle ORIGINS hikayesiyle devam edeceğiz. Dredd’i, şehrin dışındaki ‘Lanetli Topraklar’da Judge Fargo’yu ararken izleyeceğiz”

Bildiğim kadarıyla ORIGINS hikâyesi 2000’lerde toplam 23 bölümde “Yargıç”ların nasıl oluştuğunu anlatan bir hikaye.

Seneler önce senarist Alex Garland’ın Empire dergisiyle olan röportajında da ele alınmış bir konuydu bu.

“İkinci filmde filmin ana odağını şehir, yasaya ve bunların nasıl oluştuğuna, Yargıç Fargo’ya, demokrasi teröristlerine ve Dredd’in parçası olduğu dünya ve yönetim sistemiyle olan çelişkisine kaydırmak mümkün olabilir. Üçüncü filmde de tüm bu kavramların Karanlık Yargıçlar’da can bulup şehri tehdit edişini konu alabiliriz.”

geekstra_dredd_01

Stratejik olarak doğru bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum. İlk filmde orijin hikayesiyle debelleşmek yerine Jude Dredd’in ve dünyasının gündelik normal akışından bir kesit gösterip sonrasında daha derine, sebeplere, kökenlere ve alt metine inmek akıllıca. Zaten bir orijin hikayeleri yalnızca bir seri göz önünde bulundurulduğunda ve izleyicilere “bak abi devamını çekicez karakter ve dünyası şöyle bir sonraki filmde şaşırma” mesajı vermek için çekilen büyük bütçeli bir reklam filmi gibi kullanılıyor. Haliyle çoğu zaman hele hele lineer bir anlatıma sahip ise karakter tanıtımı ve macera arasında ne olduğu belli olmayan filmler ortaya çıkıyor.

Şuana kadar hala Dredd’in devam filmiyle ilgili bir açıklama yapılmadı. Karl abinin kişisel isteklerini medyaya taşıması mı yoksa gerçekten kapalı kapılar arkasında yeni bir Dredd projesi var mı bilemiyorum. Kesin bir şey var sa o da 50 Milyon dolara mal olan Dredd filminin yalnızca 35 Milyon dolar hasılat yapabilmiş olması.

Dredd’in kendi çapında bir kült film haline gelmiş olması da göz önünde bulundurulursa sizce ikinci bir film gelir mi? Umarım gelir…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.