• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right JBC`den Yaz Sürprizleri!

ÇİZGİ ROMAN

JBC`den Yaz Sürprizleri!

kafkaesk 24 Temmuz 2014


Background
share close

Tamam başlıktaki “sürpriz” ibaresini biraz abartılı veya gereksiz bulmuş olabilirsiniz zira JBC yayıncılık sosyal medya hesaplarından bir süredir “Temmuz Cicileri” haberlerini geçiyor. Fakat yıllar süren bekleyişin ardından gelen Star Wars: Clone Wars 8-9 ve Umbrella Academy: Dallas için sürpriz demeyeyim de ne diyeyim?! Ayrıca DC New 52 Batman: Detective Comics’in de ilk cildi bazıları için sürpriz olabilir çünkü JBC’nin elinde yayınlanmayı bekleyen bir ton Batman hikayesi olduğunu biliyoruz ve yayın sıralamasını asla tam olarak açıklamıyorlar 🙂

JBC Yayıncılığın bugün raflardaki yerlerini almaya başlayan çizgi romanlarına şöyle bir göz atalım:

BDC01Joker Arkham Akıl Hastanesi’nden kaçtı ve Batman bile bu deli adamın arkasında bıraktığı ürkütücü kanıtların ne anlama geldiğini kavrayamıyor. Gotham’da tuhaf ve korkunç bir şeyler oluyor ve
görünüşe göre bütün olaylar Dollmaker olarak bilinen yeni bir kötünün etrafında dönüyor.

Gotham’ın son psikopatı iki kurban adayını daha kaçırınca onları kurtarmak isteyen Batman, Dollmaker’a çok cazip bir yem sunmak zorunda kalıyor: Kendisini.

Kara Şovalye Dollmaker’ın arkasındaki sırrı, gizemli yöntemlerini ve kayıp Joker’le olan bağlantılarını çözebilecek mi? Yoksa Dollmaker Batman’i parçalara mı ayıracak?

BATMAN, DETECTIVE COMICS’in 1’den 7’ye kadar olan sayılarını bir araya getiren ÖLÜMÜN YÜZLERİ cildinde, yazar/çizer TONY S. DANIEL Gotham’ın en karanlık, en tekinsiz köşelerini keşfe çıkarken DC Evreni de şaşırtıcı yeni istikametine doğru yola çıkıyor.

Umbrella_DallasNEW YORK TIMES EN ÇOK SATAN SERI * 2008 EISNER VE HARVEY ÖDÜLLÜ SERİ


Şemsiye Akademisi adıyla bilinen işlevi kalmamış süper kahramanlar ailesi için zor günler geçiyordu. Aralarından biri tarafından yaratılan neredeyse kıyametin kopma durumu ve ardından çok sevdikleri akıl hocaları Pogo’nun ölümü ile grup umutsuzluga kapılmıştı. Tarihi değiştirecek veya dünyayı yok edecek yeni bir kıyamet tehlikesi ortaya çıkınca ekibin her bir üyesi yavaşça bu umursamazlık halinden çıkmaya başladı. Asıl bela ise, her birinin hali hazırda kendi gerçek problemleri ile meşgul olmalarıydı. Beyaz Violin, başına aldıgı talihsiz bir darbeyle yatalak durumda. Rumor sesini-gücünün kaynağını- kaybetmiş. Spaceboy kendi kendini katatonik bir duruma sürükledi sürüklemiş. Ve Beş Numara, köpek yarışlarında karanlık işlere bulaşmıtı. Kraken ise en küçük kardeşinin, bir dizi gizemli katliamın aydınlatılmasında anahtar görevi görecegini düşünmeye başladı.
Şemsiye Akademisi’nin aksiyon yüklü ikinci macerası Dallas, hiç bir şeyi degitirmeksizin, zamanda, uzayda ve Vietnam’da başlayıp JFK suikasti ile zirve yapacak bir yoculukla tarihi dönüştürüyor.
Hiç bir ek ücrete tabii olmayan, Vanya ve Kraken kardeşlerin yeraldıgı “Burası hariç her yer” adlı kısa öykü ve serinin yaratıcıları Gerard Way ile Eisner ödüllü çizer Gabriel Bá’nın (Casanova, Pixu) tasarımlarının yer aldıgı geniş bir eskiz bölümü de bu kitaba dahil.

sw-cw8

Klon Savaşları’nın son günleri. Cumhuriyet ve onun Jedi’ları trajik ve öngörülemez sonlarına doğru koşuyorlar. Ama bazılarında hala umut yaşıyor: Görevini bırakmayı reddedenlerde, inançlarının yokolduğunu görmek istemeyenlerde, ve arkadaşlarını terketmek istemeyenlerde. Küçük bir umut kıvılcımı, karanlık gökyüzündeki yıldızlar gibi bazılarının yüreğinde ışıldıyor…

SON KUŞATMA, NİHAİ GERÇEK

Karanlık Jedi Sora Bulq, Saleucami’nin kraterli yüzeyinin altında Morgukai suikastçilerinden oluşan bir ordu klonlamaya başlamıştır. Bu büyük yeni tehdidi görmezden gelemeyen Cumhuriyet sonunda kendini beş ay boyunca süren bir kuşatmanın içinde bulur. Artık vakit ve kaynaklar tükenmiştir. Ayrılıkçı üssüne sızmak ve planlarını tamamlamadan önce Bulq’u yenmek Jedi Quinlan Vos ile Aayla Secura’nın ellerindedir.

sw-cw9

Çok sayıda Jedi kendi klon askerleri tarafından alt edildi. Emir 66 dan kurtulabilecek kadar şanslı ya da yetenekli olanlar, kendilerini en karanlık soruyla yüzleşmiş durumda buldular. Korumaya and içtikleri Cumhuriyeti kurtarmak için artık çok mu geçti?

OYUNUN SONU

Bazı Jedi’lar yiğitçe bir son direnişe girişecekler. Diğerleri kendilerine ihanet etmiş olan galaksiye sırtlarını dönerek yeraltının gölgelerine sığınacaklar. Yine de kimileri ezilenlere özgürlük getirme çabalarına devam etmeyi deneyecekler. Ve kararlı birkaçından oluşan bir grup bir araya gelerek Sith hükmünü devirmek amacıyla Imparator’un yeni demir yumruğu için bir tuzak hazırlayacaklar — Darth Vader için!

Etiketler: .

Yazar

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.