ÇİZGİ ROMAN

KAPAĞA GEL!

ExOblivione 19 Ocak 2014


Background
share close

Vay anasını arkadaş! Çizgiroman severleri eComic denen şeye çekmek için ellerinden gelen her numaraya başvuruyor yayıncılar.

Şimdi ben şöyle elimde kaliteli baskı bir çizgiroman okumayı, tablet veya telefon üzerinden okumaya asla değişmem. Sadece çizgiroman değil okuma üzerine herşeyde eski kafalıyım. Mecbur kaldığım anlar – basılı olarak ulaşamadığım yabancı dergiler, yolculuğa giderken yanında taşıyamama gibi- dışında tercih etmiyorum digital okuma yapmayı.

Lakin Marvel, DC comics gibi işin başında gelen yayıncılar özellikle iPad’in yayılması ile çizgiroman işini digitale taşıdılar. Ve gayet güzel işler de çıkardılar. Örneğin Marvel, aldığınız  eComics leri kare kare okuyabileceğiniz bir okuma yöntemi sunuyor ki bu tek sayfada olayın tümünü görmeden okumayı sağladığı için bence çok daha keyifli bir deneyim sunuyor. Sayfanın sonuna gözünüz kaymıyor mesela 🙂

Peki pek sevgili yayıncılar çizgiroman severleri eComics’e çekmek için bu sefer ne yapmışlar ona bakalım.

Bloody-disgusting.com‘da yer alan habere göre 13 Coins adında yeni bir çizgiroman serisinin 4.sayısının kapağı için farklı bir deneme yapılmış.

Corinthian Productions tarafından yayınlanan bu seri, Martin Brennan ve Michael B. Jackson tarafından yazılıyor. Kapak ve çizgiroman çizimleri ise Simon Bisley’e ait. Ve kapak için uyguladıkları 3 boyutlu interaktif görüntüleme tekniği eComic takipçilerini şaşırtacak türde.

screen480x480

Kapağa geçmeden önce bu yeni serinin  internet sitesini ziyaret etmenizi öneririm. http://www.13coinscomic.com/

Ve hatta 13 Coins için hazırlanmış şu tanıtım filmini buraya bırakıyorum. Benim ilgimi çekmedi dersem yalan olur.

Evet bu kadar tanıtım yeter hehe.

Nerede kalmıştık…

Simon Bisley’in “göz alıcı” kapak çalışmasının kullanılan bu teknik ile çoğu okuyucuyu 13 Coins‘in dünyasına ve hatta başka yayıncılar tarafından benimsenirse eComicslere çekeceğinden eminim 🙂

13CoinsComic_Issue_04_Cover

Ne demek istediğimi anlamanız için aşağıdaki videoyu izleyebilir. Veya iTunes’da 24 Ocak’da satışa çıkacak 13 Coins çizgiromanının bu 4.sayısını indirip – ilk iki sayısının beleş olduğunu belirtelim- kendiniz “dokunarak” tecrübe edebilirsiniz.

Yayıncılar eComics’e müşteri çekmek için bakalım daha neler yapacaklar.

Hadin.

 

 

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.