ÇİZGİ ROMAN

King Kirby Biraları!

R.ist.T.O. 5 Ağustos 2014


Background
share close

Geek biralarkı serimize devam ediyoruz. Daha önce beyinli Walking Dead Birası, Star Trek Klingon Birası ve Iron Maiden Biralarını tanıtmıştık.

King Kirby birası efsanevi çizgi roman çizeri Jack “King” Kirby’nin doğum günü şerefine üretilmiş özel bir bira. Ayrıca özel ve bir o kadar güzel bir amaca hizmet ediyor. King Kirby birasının gelirlerinin bir kısmı Hero Initiative aracılığı ile finansal zorlukta olan Golden Age ve Silver Age çizgi roman yaratıcılarına destek fonuna bağışlanıyor.

Shmaltz Brewery tarafından yaratılan bu bira 28 Ağustos’da Shmaltz Brewery’de düzenlenecek Jack Kirby’nin doğum günü kutlamalarında sergilenecek.

1994 senesinde aramızdan ayrılan Jack Kirby bu sene 97 yaşına girecekti. Çizgi roman endüstrisinin en büyük efsanelerinden olan Jack Kirby, belki de Stan Lee ile birlikte çocukluğumuzun ve hatta günümüzün kahramanlarımızın bir çoğunun yaratıcısı.

geekstra_kirby_01

Tek başına veya partnerleriyle yarattığı karakterler arasında:

Captain America, Nick Fury, Galactus, Thor, Hulk, X-Men (Cyclops, Beast, Ice Man, Jean Grey), Avengers, Ant-Man, Inhumans, Iron Man, Groot, Loki gibi Marvel karakterlerinin dışında DC için de Darkseid, New Gods, Magog gibi karkaterleri yarattı (400 den fazla karakter yaratmış olduğu için yalnızca aklıma gelen ikonik karakterlerini sıraladım).

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.