• Home
 • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
 • keyboard_arrow_right MARVEL
 • keyboard_arrow_right Marvel 2061 Yılına Işınlanıyor

ÇİZGİ ROMAN

Marvel 2061 Yılına Işınlanıyor

kafkaesk 28 Nisan 2014


Background

Bu yıl hepinizin bildiği üzere Marvel’in 75. yılı. 1939 yılında Timely Comics olarak başladığı macera 1961 yılında Fantastic Four #1 ile resmi adıyla Marvel Evreni’ne dönüştü belki ama işte teknik olarak 1939 yılını baz alıyor şirket.

Dolayısıyla bu yıla özel bir ton etkinlik ve şok edici yeni macera planladı Marvel. Wolverine’in ölümü meselesi de aslında bu kutlamaların bir parçası 😛

Cumartesi Chicago C2E2’de bir yeni özel seri daha duyurdu Marvel. “Guardians of the Galaxy,” “The Fantastic Four,” “The Avengers,” “The X-Men” ve “Spider-Man.” 100. yılına özel 2061 yılında geçen one-shot hikayeleri okuyacağız bu Temmuz. Şimdi “1939-1961-2061, 75. yıl ve 100. yıl!?! N’oluyo olm?!?!” şeklinde kafası karışmış olanlar vardır eminim aranızda. Haberi ilk aldığımda benim beynim erimişti. Yeni yeni kendime geliyorum.

marvel_2061

Kısaca, Marvel Evreni’nin resmi doğum tarihi 1961 ise 2061 belli başlı karakterlerin dergilerinin 100. yıl dönümü oluyor. Yazar ve çizerle “2061 yılında bu dergilerde ne tarz hikayeler olurdu?” konusunu sorgulamışlar, alternatif bir gelecek (Marvel 2099 çizgi romanlarında olduğu gibi) yerine gerçekten de ana evrenin geleceğini kurgulayabilmek için kasmışlar.

[column size=one_half position=first ]guardiansofthegalaxy[/column] [column size=one_half position=last ]“Guardians of the Galaxy” 100. yıl özel sayısında, Drax the Destroyer, Rocket Raccoon, Groot, yeşil saçlı dişi bir Star-Lord, orijinal Guardian Charlie-27 ve Iron Man (zırhın içindeki Tony Stark değil buarada) Silver Galactus ile savaşmak için güçlerini birleştirecek. Silver Galactus ise Silver Surfer’ı yiyip yuttuktan sonra kendisinin güçlerini de bünyesine eklemiş bir Galactus aslen.

Sayıyı Andy Lanning yazıyor, Gustavo Duarte çiziyor ve kapak çizeri David Lopez.[/column] [column size=one_half position=first ]“Fantastic Four” 100. yıl özel sayısında yazar James Stokoe (“Orc Stain”) çizer/kapak çizeri Joanna Estep.

Fantastik dörtlünün çok uzun bir süredir ortalıkta olmadığı hatta ölü kabul edildiği bir dönemin ardından ekip geri dönüyor ve olaylar gelişiyor.[/column] [column size=one_half position=last ]fantasticfour[/column] [column size=one_half position=first ]spiderman[/column] [column size=one_half position=last ]“Spider-Man” 100ç yıl özel sayısında yazar Sean Ryan çizer/kapak çizeri In-Hyuk Lee.

Peter Parker her zaman olduğu gibi yine zorlu bir durumla karşı karşıya. Techno-Symbiote kostümünü yok etmeyi deneyip başarısız olan Peter ve kostümün eski sahibi Eddie Brock Kingpin tarafından kaçırılıyor ve Kingpin Eddie’yi öldürüyor. Peter tek başına hem Kingpin ile hem de teknolojik olarak gücü artırılmış uzaylı symbiot ile kapışıyor.[/column] [column size=one_half position=first ]“X-Men” 100. yıl özel sayısında yazar Jen Van Meter, çizer/kapak çizeri ise In-Hyuk Lee.

Cyclops’un halk kahramanı olduğu ve başkanlık kolkuğuna oturduğu bir gelecekteyiz. Fakat beklenmedik bir kuyruklıyıldız faciası her şeyi altüst ediyor.[/column] [column size=one_half position=last ]xmen[/column] [column size=one_half position=first ]avengers[/column] [column size=one_half position=last ]“The Avengers” 100. yıl özel sayısını ie yazan/çizen/kapağı çizen James Stokoe.

Beta Ray Bill, Doctor Strange ve Rogue, Kuala Lumpur’daki Stark Tower’da kapana kısılmış durumdalar — Bu Stark Tower, Iron Man zırhı görünümünde ve Tony Stark’ın beyninin bir parçasına da sahip — Mole Man’in oğlu kahramanlarımızdan intikam almanın peşinde.[/column]

 

Tüm sayılar Temmuz ayında ayrı haftalarda yayınlanacak ancak sıralama henüz açıklanmadı. Gerçi açıklanan bir şey var ki o da dergilerin birbirlerini takip eden bir hikayesinin olmadığı, tam bir one-shot formatında olacakları. Ancak her birinin içinde bu ortak geleceğe bir gönderme olacağı da söyleniyor.

Tagged as: .

Avatar
Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has 2 comments.
 1. canberk on 28 Nisan 2014

  Drax the Destroyer’a Meksikalı güreşçi kıyafeti,hemde kırmızı, giydirmek geleceği hayal etmekse beni işe alsın Marvel. Çılgın atarım valla 🙂

  • gonyolax on 29 Nisan 2014

   Marveeel, Charlie-27’yi Drax The Destroyer sananı işe alma beni aaaal 😉 Çok süpersonik fikirlerim var…

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
3D YAZICILAR

Bundan istiyorum! Bundan istiyorum! Bundan istiyorum! 3D yazıcıların uzun zamandır piyasada olduğunu ben de biliyorum. Fakat ben...

CW 2016-2017 Sonbahar Dizi Listesi

CW son yıllarda iyi bir yükseliş trendi yakaladı. Her ne kadar biz DC çizgi roman...

Kapat