Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

1968 Yılından Tüm Lego Severlere Gelsin

Lego. Bir şekilde hayatımıza girmiş yegane oyuncak. Popülerliği ve büyük markalarla yaptığı ortaklıklar (Lego Marvel Super Heroes, Lego Star Wars ve dahası) saolsun Lego artık neredeyse her yerde karşımıza çıkıyor. Hele çocuk sahibi iseniz, Lego ürünlerinden kaçışınız neredeyse imkansız. En son Lego Filmi adıyla beyazperde de boy gösterdiler ya artık sırtları yere gelmez.

legofilmiafis
Peki kaçımız Legoland’den haberdarız? Legoland ne be dalga mı geçiyorsun bizimle diyenler, böyle bir yer var gerçekten ve açıkcası Disneyland’dan çok daha fazla merak ettiğim, görmek istediğim bir yer.

legoland1

Legoland Tema parklarından şu anda dünya üzerinde 6 adet bulunuyor. Bunlar Legoland Kaliforniya, Legoland Florida, Legoland Billund Danimarka, Legoland Almanya, Legoland Malezya ve Legoland Windsor İngiltere’de.Yeni baba adayı olarak çocuğumla gitmek istediğim yerler arasında ilk sırada Legoland’in yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Legoland_806751g

Günümüzde popülerliği zirve yapmış olan Lego için ilk açılan Legoland Tema parkı Danimarka’da Billund şehrinde yer alıyor. 1968 yılında açılan bu ilk park ile Billund, Danimarka’nın Kopenhag’dan sonra en çok ziyaret edilen şehri durumunda. Zira sırf Legoland’in yıllık ziyaretçi sayısı 1.6 milyon kişi!(Wikipedia’nın yalancısıyım)

legoland-billund-35

İşte Legoland Billund’un 1968’teki açılışına ait, İngiliz Pathé multimedya arşivlerinde yer alan tanıtım videosu yayınlandı. Kotaku’nun haberine eşlik eden bu videoyu aşağıdan seyredebilirsiniz.

Hafif Miniatürk havası var sanki 🙂

Hadin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Beterböcek 2 Mi Geliyor?

Hahaehahea Beterböcek diyince "o ne lan?" diyenler olduysa kusura bakmasın. Beetlejuice filmi ülkemizde gösterime gireceği...

Constantine Fragmanı Yayınlandı!

NBC’nin çizgi roman uyarlaması Constantine (DC/Vertigo) dizisi için yeşil ışık yaktığını ve 13 bölümlük sipariş...

Kapat