HOBİ

LEGO SIMPSONS EV SETİ

R.ist.T.O. 21 Şubat 2014


Background
share close

geekstra_lego_simpsons_house_03

Simpsons sevmeyeniniz var mı aramızda? Sanırım sürekli takip etmeyenlerimiz bile genel olarak Simpsonsları seviyordur diye tahmin ediyorum veya en azından ben aramızda Simpsons sevmeyenlerin olabileceğini düşünmek istemiyorum.

Lego’yu da seviyoruz. Her ne kadar “Her şeyin bir Lego versiyonu olsun!”culardan olmasam da, “Çoğu her şeyin Lego versiyonu olmalı”culardan olduğum için Lego ve herhangi bir başka kültürel fenomenin bir araya gelişi beni mutlu ediyor.

geekstra_lego_simpsons_house_04

Bu uzun introyu neden yaptım diye merak edenleriniz için konuya gelelim. Bazılarımızın haberdar olduğu üzere Lego kısa bir zaman önce Simpsons Ev Kitini üretti. Benim yine ağızımın suyu akarak internette fotolarına baktığım ve büyük bir ihtimalle de yakın zamanda sahip olamayacağımın bilinciyle hüznümü iyimser umuların ardına gizlediğim anlardan birinde işte bu Mashable videosuna denk geldim ve sizinle paylaşmak istedim.

Mashable muhabiri (?) Laura Vitto Lego Simpsons Ev kitini alıp “bir oturuşta acaba kaç saatte birleştirebilirim” sorusunun cevabını bir kamera karşısında aramış. Toplam 2.523 parçadan oluşan Lego Simpsons Ev kitini tek başına yapmak yaklaşık 10 saatini almış (gerçi video’nun saniyesi saniyesine tam 10 saat sürüyor olması ve sayacın sonradan editlenmiş olduğunun bilincine olmak skeptik beynim için gerçekten 10 saat sürüp sürmediğini sorgulatmıyor değil…)

geekstra_lego_simpsons_house_01
geekstra_lego_simpsons_house_02

Figür $199,99’a satışa sunulmuş ve ek Simpsons figürleri de $3,99’a satılacakmış. Ayrıca tüm Simpsons dünyası ve karakterlerinin Lego olarak resmedildiği özel Simpsons bölümü de Mayıs ayında yayımlanacak.

Kaynak (Source) : Mashable

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.