• Home
  • keyboard_arrow_right İNTERNET
  • keyboard_arrow_right WTF?
  • keyboard_arrow_right Google’dan Judgment Day Hazırlıkları!

İNTERNET

Google’dan Judgment Day Hazırlıkları!

R.ist.T.O. 6 Temmuz 2014


Background
share close

Google’ın Skynet’e dönüşümünü yakından takip edenlerdenim (bkz: link). Gerçi iş pesimistliğe geldiğinde, Skynet öncesi başımıza gelebilecek daha bir ton olay olabilir. Listenin başındaki birkaç kalemi sayacak olursam, Uzaylı istilası, Zombi apokalips, viral salgın, nükleer savaş ve parçacık hızlandırıcı kazasının ortaya çıkartacağı karadelik gibi şeyler var…

Google’ın Skynet’e dönüşmesi listenin 6. Sırasında yer alıyor ve Google yaratıcıları Larry Page ve Sergey Brin en az bizim kadar bu olası felaketle eğleniyor gibiler.

Geçenlerde arama motorlarının engelli listesi olarak düşünebileceğimiz Robot.txt’nin kullanılmaya başlanmasının 20. yıl dönümüydü. Robot.txt kısaca web sunuculara yüklenen ve Google, Bing, Yahoo gibi arama motoru botlarının (crawler da denir) hangi sayfaları indekslerine eklememesi gerektiğini belirten bir dosya.

Google Robot.txt’nin 20. Yıl dönümü için bir easter egg hazırlamış ve sitesindeki dosyaya aşağıdaki satırları ilave etmiş.

User-Agent: T-1000
User-Agent: T-800
Disallow: /+LarryPage
Disallow:/+SergeyBrin

Google’ın daha sonra Skynet’e dönüşeceği ve Skynet’in arama motorları ile hedeflerini aramalarına karşı T-1000 ve T-800’e Larry Page ve Sergey Brin’in öldürülmesine karşı bir komut bu. Tabii Terminator hayranları T-X’in listede olmadığını fark etmişlerdir. Bu bize Page ve Brin’in dibine kadar geek olduklarını ve Termiator’ın dişi olması durumunda ölümü seve seve kabul edeceklerini gösteriyor.

geekstra_google_robottxt_02

Ne yalan söyleyeyim beni de bir Terminator öldürecek olsa Sarah Conner Chronicles’daki Summer Glau (modeli tam bilinmiyor ama T-900 olduğu söyleniyor) tarafından öldürülmeyi tercih ederdim.

Tüm Google hizmetleri ve veri tabanlarıyla donanmış bir Terminatör, yakın bir gelecekte bizi bekliyor. Böyle bir durumda herhalde adınız cok özgün ise (mesela Berjan Özaçıkalıntürk gibi..) you are totally and utterly f*cked. Adı Ahmet Öztürk olanlar yaşadı!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.